|
|
|
|
 |
kurtii
2003-05-06 10:18:09
|
63
|
Köszönm a tippet, már írtam is nekik egy emilt;)
|
|
A hozzászólás:
 |
KM
2003-05-05 15:44:53
|
61
|
kurtii-nak a redőnyről :
amire te gondolsz az az un. esslingeni faredőny, az kihajtható volt, Ma már müanyagredönyöket készitenek és ezek nem tudják ezt az opciót (fejlődés!).
A redöny betörök ellen nem véd, egyébként is ott fog bemenni, ahol a legkönnyebb (pinceablak, kamraablak....stb)
A redönynek 2 igazi funkciója van : sötétités és árnyékolás, pontosabban hővédelem nyáron.
A nap sugárzása ellen csak az ablakon kivül érdemes védekezni, ennek egyik eleme lehet a redöny (vagy spaletta, esetleg fix árnyékoló....)
ha többre is kiváncsi vagy (a már emlitett link, amelyik egyébként egy on-line építőipari fórum) :
http://tnn.inter.hu/pn/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=35
KM
Koós Miklós építész
|
|
Előzmény:
 |
kurtii
2003-05-05 14:26:48
|
54
|
Sziasztok!
Nem ablak, de közvetlenül kapcsolódó kérdés:
Redőny!
Javasoljátok-e?
Lehet kapni olyan fajtát, ami az ablak síkjától felhajtható és így árnyékolóként működik, de a levegő szabadon járhat-kelhet(25-éve találkoztam egy ilyennel, azóta sem);-).
Sziasztok.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|