Keresés

Részletes keresés

kurtii Creative Commons License 2003-05-06 10:18:09 63
Köszönm a tippet, már írtam is nekik egy emilt;)
A hozzászólás:
KM Creative Commons License 2003-05-05 15:44:53 61
kurtii-nak a redőnyről :

amire te gondolsz az az un. esslingeni faredőny, az kihajtható volt, Ma már müanyagredönyöket készitenek és ezek nem tudják ezt az opciót (fejlődés!).

A redöny betörök ellen nem véd, egyébként is ott fog bemenni, ahol a legkönnyebb (pinceablak, kamraablak....stb)

A redönynek 2 igazi funkciója van : sötétités és árnyékolás, pontosabban hővédelem nyáron.

A nap sugárzása ellen csak az ablakon kivül érdemes védekezni, ennek egyik eleme lehet a redöny (vagy spaletta, esetleg fix árnyékoló....)

ha többre is kiváncsi vagy (a már emlitett link, amelyik egyébként egy on-line építőipari fórum) :
http://tnn.inter.hu/pn/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=35

KM
Koós Miklós építész

Előzmény:
kurtii Creative Commons License 2003-05-05 14:26:48 54
Sziasztok!

Nem ablak, de közvetlenül kapcsolódó kérdés:

Redőny!

Javasoljátok-e?
Lehet kapni olyan fajtát, ami az ablak síkjától felhajtható és így árnyékolóként működik, de a levegő szabadon járhat-kelhet(25-éve találkoztam egy ilyennel, azóta sem);-).

Sziasztok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!