Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2003-04-28 14:34:01 3
Speciel nekem is kezd elegem lenni, hogy barmilyen tortenelmi temaju topic nyilik, jon IDOHIDEPITO es szetbarmolja a koklersegevel az egeszet, vagy o maga nyitja sorban az idetlen topicjait.

z

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2003-04-27 10:05:31 2
Mit nem olvashatunk?
Korunk Dugovics Titusza, magával együtt a mélybe rántja a Kitalált középkort...
Muster Mark Creative Commons License 2003-04-26 05:16:32 1
Az első ponthoz csatolnám, hogy az "Építsünk időtengelyt a múltba" topicban is ugyanarról megy a perpatvar.

A hozzászólás:
Muster Mark Creative Commons License 2003-04-26 05:04:44 0
Kedves Moderatúra,

nem először hívom fel figyelmeteket a Tudomány fórumban tapasztalható, modus moderandit sértő hangnemre.

Sajnos, elég ocsmány stílus uralkodott el azon a környéken. El kell ismernem, hogy ebben némi szerepem nekem is volt. Jelenleg a fórum nagyjából fele mocskolódásból áll. Meglátásom szerint ez a fórum látogatottságát érezhetően csökkenti.

A szerintem moderátori közbelépést igénylő, modus moderandit érintő problémák a következőek:

1. A "Történelemhamisítás: Kitalált középkor??", "Kitalált középkor", "HISTORIA TOPIC", és a "KITALÁLT KÖZÉPKOR. Mi a véleményetek?" topicok címe és tartalma gyakorlatilag teljesen azonos, a rajtuk folyó viták nagyjából párhuzamosan folynak. Szerintem indokolt a négy (!!!) topic egyesítése.

2. A "Vallások pszichológiai szemszögből" topic hangneme ocsmány és sértő. Elismerem, hogy ez részben az én "művem". Továbbá a topic mind címe, mind témája, mind tartalma alapján a Vallás, Filozófia fórumba való. Létrehozójának nyilvánvaló szándéka volt a topikcím ravasz megválasztása annak Tudomány fórumban tartása érdekében. Javaslom tehát a topic takarítását és "Vallás, Filozófia" fórumba való áthelyezését.

3. "IDŐHÍĐÉPÍTŐ" nick (így, csupa nagybetűvel) eddig két, csupa nagybetűs, ám hasonló tartalmú topicot nyitott. Mellesleg mindkét topicba nagyjából ő írta a hozzászólások felét. Sejthető, hogy nem fogja abbahagyni. Jó lenne a topicok címeit kisbetűsre átnevezni, őt meg figyelmeztetni, hogy hagyjon fel surmó magatartásával.

4. Összességében pedig, szerintem nagyon kívánatos lenne, ha a moderatúra a "Tudomány" fórumra is fordítana némi figyelmet. Ami már rég nem az a nyugodt hely, ami egy éve volt. Topicrombolástól személyeskedésen át mindent elkövetnek ott, folyamatosan. Én is. Ezt a hozzászólást mégis megtettem, vállalva és elfogadva, hogy a fellépő moderáció nyilván nem lesz kíméletesebb az én (egyébként 1400 körüli hozzászólásszámú, tehát már nem fiatal) nickemmel sem. Röviden: inkább tiltsatok le engem is, de ne legyen már ott ennyi szemét!!!

Végezetül pedig ezt a hozzászólást a T. szerk! fórum "Tudomány fórum moderációja" című topicjába is beleteszem. Ennek célja az, hogy a polfórum és valfil mintájára elősegítsem egy, a fórummal kapcsolatos moderációs problémákat megtárgyaló topic létrejöttét, a moderáció hatékonyabb topicbeli fellépését katalizálandó.

üdv

Muster Mark

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!