|
|
 |
FRODO
2003-04-02 13:03:58
|
12
|
Ennek, látod, örülök. :)
Volt bennem egy olyan félelem mindig is, amióta ezek az új parcellázások elkezdődtek, hogy az oda kiköltözőknek eszük ágában sem lesz "közösködni" a faluval, max önkormányzati ügyekben teszik be a lábukat az "elmaradott" őslakosok közé. :)
Az említett kényelmetlenségért cserébe kárpótolhat az, hogy errefelé a vevőt valóban királynak tekintik a legtöbben. Nekem nagyon sokszor volt már olyan, hogy valamit kerestem a boltban, de nem volt, és következő hétre megrendelték. Aztán az is ezt mutatja talán, hogy a vonattal munkába járókra való tekintettel az állomási bolt este fél hétig van nyitva, ugyanígy a zöldséges is. Szóval nem olyan rossz a helyzet. Másrészt, ha valóban éjszaka kell valami, akkor a 10-es úton Ürömnél van egy éjjel-nappali, ahol majdnem mindent lehet kapni. Mellette egy zöldséges, ahol télire való cuccokat nagytételben be lehet szerezni. Nagybevásárlásokhoz Vörösváron ott a Spar a benzinkútnál.
Egyedül talán a net az, ami nem valami jó egyelőre, mivel most még csak Matáv-os, modemes van, de ha jól tudom, mikróval már lehet próbálkozni, és ha minden igaz, Vörösváron már kint van az ADSL, tehát csak idő kérdése, és áthúzzák Csabára is.
Csönd és nyugalom, az van! :) A tévhitekkel ellentétben Csaba egyáltalán nem egy tipikus falu, a szomszédok nem néznek bele az ember szájába, nem kíváncsiskodnak, nem megy a furkálás, a pletykálkodás sem. Én legalábbis nem tapasztaltam, vagy legalábbis nem olyan nagy mértékben, hogy ez bántó lenne.
A falu és a parkok közötti viszonyról: sajnos elég ritkán vannak olyan rendezvények, amikre talán a parkosok kíváncsiak lennének. Amikről tudok, azok inkább az egyetemen vannak: koncertek, előadások, felolvasóestek. Ugyanígy vannak irodalmi estek a Szakiskolában is. Azt sajnos nem tudom, ezekre milyen az érdeklődés "kívülről". Azt gondolnám, hogy a legtöbb kiköltöző inkább elmegy Pestre, ha ilyesmire vágyik. Amit én nem bennfentesként észlelek, az a sok új arc, amikor bevásárolni megyek, vagy a postára. :)
De ez, gondolom, változni fog. Talán, ha igény mutatkozik igényesebb kulturális rendezvényekre, akkor a kínálat is nőni fog. Ehhez persze az kell, hogy a "külsősök" belsősök akarjanak lenni valóban.
Bocs, hogy ilyen sokat írtam, kijött belőlem a lokálpatrióta. :) |
|
A hozzászólás:
 |
András111
2003-04-02 12:34:56
|
11
|
Gyerekek vannak, egyelőre kicsik, de előbb-utóbb megnőnek...:)))
Eszem ágában sincs behordani őket Pestre, épp ezért is volt szimpatikus Piliscsaba, mert ott még válogathatok is az iskolák között... az viszont tény, hogy én Pestre járok be dolgozni...
Nekünk pont a természet közelsége és a csönd, nyugalom volt a fő szempont, és ennek Garancstető tökéletesen megfelel...cserébe kétségtelen hogy néhány kényelmetlenséget is bevállal az ember, biztos nehéz lesz megszokni, hogy nem fogok tudni akár vasárnap este leugrani a sarki éjjelnappaliba, ha kifogyott valami...
De akkor én is kérdezek: milyen a viszony, illetve van-e valamilyen (akár pozitív, akár negatív) kapcsolat az "ősfalu" és az új, lakóparki részek között? |
|
Előzmény:
 |
FRODO
2003-04-02 12:26:20
|
10
|
Hát, igen. Ha ebből indulok ki, ezeket a lakóparkokat olyanoknak találták ki, ahol van minimum egy kocsi, de legalább kettő.
Gyerek van? Hova akarjátok iskolába járatni majd?
Gondolom, a legtöbb kiköltöző Pesten dolgozik, és tervei szerint reggel, munkába menet viszi a gyereket is a suliba. Ha így van, akkor ezek a lakóparkok afféle alvófalvak inkább a falun belül, nem?
Bocs, hogy ilyeneket kérdezek! Azért érdekel, mert én őslakos vagyok, és kíváncsi vagyok, az újonnan odaköltözni vágyók hogyan is tervezik a későbbieket.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|