Keresés

Részletes keresés

rgb99 Creative Commons License 2003-04-02 09:56:26 263
Képkovács!, mégvalami.

Diával nincs friss tapasztalatom, régóta nem diázok. (A leírtak arra nem érvényesek.)

rgb99 Creative Commons License 2003-04-02 09:53:50 262
Képkovács!, Szia!

A skylight 1A, és 1B az ámbra (vöröses) színszűrősorozat legenyhébb tagjai. Nagyon minimális a hatásuk, "majdnem" elhanyagolható. Kissé melegebb hatásúvá teszi a képet. Ha úgy tetszik minimálisan lefelé korrigálja a színhőmérsékletet. Tapasztalatom szerint sokkal kisebb a hatása mint amennyit a labor általában mellészűrőzik. (Tudom, a kettő nem ugyanaz, nem teljesen mindegy, hogy felvételnél, vagy utólag szűrőznek.) Engem csak a "lila" szó lepett meg, vagy valamit nem olvastam elég figyelmesen. (Sokan objektívvédőnek használják a skylight szűrőt UV.-szűrő helyett, és azt sem tudják, hogy az mi.) Üdv.: rgb99

Vincent Creative Commons License 2003-04-01 23:10:24 261
Gondolom dián láthatod egy lehelletnyit, ez a kábé 1/16-nyi ámbra negáról egy plusz ujjmozdulattal kiszűrhető... Viszont fekete-fehérben nem tényező.
A hozzászólás:
Képkovács Creative Commons License 2003-04-01 22:19:44 260
Igen a színesre pont annyi hatással van, hogy épp egy hajszálnyit meglilul tőle, csak annyicskát, hogy randa legyen :-)
Előzmény:
Vincent Creative Commons License 2003-04-01 17:48:55 259
Mér, a színesre hatással van? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!