|
|
|
|
 |
rgb99
2003-04-02 09:56:26
|
263
|
Képkovács!, mégvalami.
Diával nincs friss tapasztalatom, régóta nem diázok. (A leírtak arra nem érvényesek.) |
|
 |
rgb99
2003-04-02 09:53:50
|
262
|
Képkovács!, Szia!
A skylight 1A, és 1B az ámbra (vöröses) színszűrősorozat legenyhébb tagjai. Nagyon minimális a hatásuk, "majdnem" elhanyagolható. Kissé melegebb hatásúvá teszi a képet. Ha úgy tetszik minimálisan lefelé korrigálja a színhőmérsékletet. Tapasztalatom szerint sokkal kisebb a hatása mint amennyit a labor általában mellészűrőzik. (Tudom, a kettő nem ugyanaz, nem teljesen mindegy, hogy felvételnél, vagy utólag szűrőznek.) Engem csak a "lila" szó lepett meg, vagy valamit nem olvastam elég figyelmesen. (Sokan objektívvédőnek használják a skylight szűrőt UV.-szűrő helyett, és azt sem tudják, hogy az mi.) Üdv.: rgb99 |
|
 |
Vincent
2003-04-01 23:10:24
|
261
|
| Gondolom dián láthatod egy lehelletnyit, ez a kábé 1/16-nyi ámbra negáról egy plusz ujjmozdulattal kiszűrhető... Viszont fekete-fehérben nem tényező. |
|
A hozzászólás:
 |
Képkovács
2003-04-01 22:19:44
|
260
|
| Igen a színesre pont annyi hatással van, hogy épp egy hajszálnyit meglilul tőle, csak annyicskát, hogy randa legyen :-) |
|
Előzmény:
 |
Vincent
2003-04-01 17:48:55
|
259
|
| Mér, a színesre hatással van? :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|