Keresés

Részletes keresés

baphomet Creative Commons License 2003-03-27 16:02:59 103
tudom, hogy két éves korig nem végleges az eredmény, de nekem nem tetszett, amit láttam és azért vittem el, hogy tudjam, mire számíthatok. természetesen addig is nagyon figyeltem az táplálásra, a mozgásra, hogy ne növekedjen gyorsan, stb és így még volt egy évem, hogy legalább ne romoljon az állapota. majd most viszem el megint, talán a jövő héten, aztán majd kiderül.

persze mindenki aggódik az állatai miatt, de nem szeretem az ilyen pánikkeltést. sajnos mindig elő fog fordulni olyan, hogy allergiás valaki valamire és ez az életébe kerülhet. de nem hiszem, hogy gyakori jelenségről van szó. részemről ez van, el kell fogadni.

csupaszabo Creative Commons License 2003-03-26 12:09:36 90
Hát nem ezt forszíroztam, hogy a mai kutyák végleges testtömegüket 8-10 hónapos koruk körül elérik, és nekem senki ne mondja, hogy ez nem lehet káros hatással az ízületeikre! Kisfiam egyik óvodai társa is egy nagyevő család tagja, az én fiam sem apró termetű, 120 cm 5 évesen, ez a gyerek kb 8-10 cm-el magasabb. A súlya pedig éppen a duplája, 40 kg. És már most fájlalja a térdét és a csípőjét. Ugyanez nem hasonlóképpen működik a kutyáknál is ? Egy agyonterhelt ízületen könnyen keletkezhetnek elváltozások, aminek genetikai oka nem biztos hogy van. Hülyeség minden elváltozást az örökletességre visszavezetni szerintem.
Én sem akarok veszekedni, csak mint csacska szöszke /bár festett!/, ülök a gépem előtt és hülyeségeket pötyögök.
Tibbe Creative Commons License 2003-03-26 12:03:20 89
Firedog :

"Mottó: NEM VESZEKEDNI akarok, hanem "konstruktív vitát folytatni". Hátha valami értelmeset sütünk ki... "

Néma gyereknek, ugye... szóval:

A sok kérdőjel csak néma döbbenetemet jelenti !

Furfang Creative Commons License 2003-03-26 11:44:27 88
Először is ha megnézed a nagytestű fajták etetését, láthatod, hogy a jóminőségű tápok miatt nagyon hamar elérik a végleges nagyságukat. A mi állatorvosunk azt szokta javasolni, hogy "rosszul" etesd a nagytestűeket (kevés hús), tehát az étel viszonylag kevés fehérjét, és több szénhidrátot tartalmazzon.

Az altatás - bódítás témakörben van olyan állatorvos, aki szerint a kettő között nincs nagy különbség. A legkíméletesebb egyébként az altatógáz (ez ürül ki leggyorsabban a szervezetből - tüdő), míg a többi fajta főként a a májon és a veséken keresztül bomlik le.

A hozzászólás:
Firedog Creative Commons License 2003-03-26 10:37:01 87
Mottó: NEM VESZEKEDNI akarok, hanem "konstruktív vitát folytatni". Hátha valami értelmeset sütünk ki...

baphomet:
Mint írtam, tervezzük a röntgent, tehát korrekten szeretnénk eljárni - szerintem, ez így természetes. De 24 hónapos korig nem tekinthető véglegesnek az eredmény - ezt Te is tudod...

Megjegyzés: nézzétek meg az FDB honlapot, mennyi dogot szűrettek meg eddig! (jó, nem mind kerül bele ebbe a rendszerbe) Mi is hónapokig keresgéltünk, mire megfelelő tenyésztőt találtunk. További érdekesség: nagyon sok dokival beszéltem már erről a témáról. És tudjátok mi a közvéleménykutatásom eredménye? Egyik sem látott még MENTES német dogot. A legjobb a "majdnem mentes" volt, de a legtöbb, még jó eredmény "enyhe".

És ebből jön a topic-hoz kapcsolódó felvetés.
20 évvel ezelőtt is voltak CSD-s dogok, de sokkal ritkábban (most csak a manifesztálódott esetekről beszélek, mivel szűrés akkor még nem volt!). Az akkori állomány vékony csontozatú, keskeny, szűk mellkasú, mérethez képest csekély tömegű (90 cm-hez 50-60 kg) volt - és a végleges méretet 2 - 2,5 éves korra érte el. A mostani, dogok vastag csontúak, igen mély mellkassal, testtömeg gyakran 80-100 kg a 90 cm-hez, és 10-12 hónapos korra kész a kutya. A gyomorcsavarodás akkoriban ismeretlen volt, az utóbbi időben pedig havonta találkozok ilyen esettel. A végtagproblémák is lényegesen ritkábbak voltak (pl. franciás állás) pedig nem táppal etettük a kutyát. A kolbászgyárból sertésgégét hoztunk, azt főztük némi növényi kiegészítéssel (hű, de büdi volt...)

Lehet, hogy érdemes lenne a standard-et is megvizsgálni?

Amire egyikőtök sem reagált (sajnos) alapkérdés maradt: ezek a tragikus körülmények mennyiben járulhatnak hozzá egy esetleges pozitív diagnózishoz? Az öröklött és a környezeti tényezők arányáról szeretnék többet megtudni! Hol egy állatorvos, most írjon!!!

Ez a bódítás már joban hangzik. Örülök neki, hogy végre egy "nagy kutyás" részéről hallok kedvező híreket. Érdeklődni fogok a dokinál a lehetőségekről, ill. az javasolt előzetes vizsgálatokról. Azért csak aggódok, mert nekem Ő a legfontosabb :)

Az altatástól, illetve egyéb készítményektől nem igazán a szervi okok miatt rettegünk. Sajnos egyre több olyan infót kapok (ráadásul többnyire állatorvosoktól!!!) hogy bizonyos fajták érzékenyek erre vagy arra.
Blőd tragédia: skót juhász parazita ellenes injekciót kapott (nem 'tom, milyet). Állítólag szavatossági időn belüli, testsúly szerint adagolt, tök egészséges kutyánál. Reggelre már nem élt. Boncolás - csak annyit tudtak megállapítani, hogy valószínűleg allergiás volt a készítményre, és hogy collie-nál ez gyakori.

Megjegyzés: apámat 1 hónapja tették el majdnem láb alól a szakklinikán. Konzílium, stb. mindenki egyet ért - kiakadtak, hogy a család (ahol szintén van orvos!) miért pattog annyit. Végül saját felelősségre felvittük Bp-re. Amikor a kollégák meglátták, milyen állapotban van... Hát úgy mutogatták, mint az orvosi hülyeség élő példáját. Amúgy köszöni, most már jól van, de megtiltotta, hogy ezentúl a helyi korházba vigyük.

Tibbe: nem igazán értem, mi ez a sok kérdőjel...
Kissé bővebben, ha lehet... Néma gyereknek, ugye...

Üdv.
És ha idáig elértél, légyszi ismét olvasd el a mottót, mielőtt válaszolsz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!