|
|
|
|
 |
Vincent
2003-03-25 23:17:43
|
252
|
| Jó ha tudod, hogy a spektrum igen szűk sávjában világító nátriumlámpák (sárgás) fényét szinte semennyire nem lehet korrigálni. |
|
 |
rgb99
2003-03-25 22:57:49
|
251
|
Debden!
Esti felvételnél a sárgás elszineződés (napfényfilm használatánál) kiszűrésére használt 12 vagy 14 es erősségű, kék szűrőt már nem korrekciós, hanem konverziós szűrőnek nevezik. (Erősségének jelzésére többféle számozást használnak). Fenti célra jól használható a szűrő, de jelentősen megnöveli a szükséges expozíciót. Olyan filmet válassz, ami a szükséges hosszú expozíciót elviseli, azaz még nem lép fel reciprocitási hiba. (Schwarzchild effektus). |
|
A hozzászólás:
 |
debden
2003-03-25 14:21:02
|
250
|
Helló Mindenkinek!
Esti-éjszakai városképek a kedvenc témám, és a sárgás elszineződést szeretném módosítani színhőmérséklet emelő szűrővel (napfény filmre).
Az ajánlott típus a "80B" lenne. Van valakinek tapasztalata? Esetleg egy link ahol látom a különbséget?
Köszi! |
|
Előzmény:
 |
SHReK
2003-03-24 13:58:50
|
249
|
Köszi nektek a kimerítő válaszokat! :)
>Remelem Shrek ki tud majd igazodni a valasztasok kozott
hát nem lesz egyszerű :))) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|