|
|
|
|
 |
Koen_brader
2003-03-23 06:07:29
|
245
|
Kepkovacs:
Mi az oszehasonlito denzitometria eredmenye Cokin vs Lee vs Singh Ray vs Hitech viszonylatban? |
|
A hozzászólás:
 |
Képkovács
2003-03-22 17:48:13
|
243
|
Na kimértem denzitométerrel:
a 3 blendés különbségű Cokin félszűrő színhibája kisebb 0,03 D-nél, vagyis 1/10 blendénél kevesebb,
a 2 blendésé pedig 0,01-0,02 D közötti.
Szvsz ez gyakorlatilag kisebb hiba, mint amilyen színeltérést a nap elé úszó fátyolfelhő okoz egy napfényes tájra vetett halvány árnyékban. Átlagos szem számára érzékelhetőségi határ, amit nem minden körülmények között vesz észre. Némelyik sky szűrőnek is nagyobb ennél a bíborba húzása. :-)
Ha szükségét érzed, használhatod nyugodtan, nem ezen fog múlni a színvisszaadás: a legtöbb amatőr printeres labor színpontossága jóval rosszabb ezeknél a hibaértékeknél. |
|
Előzmény:
 |
SHReK
2003-03-22 17:17:03
|
242
|
| Juj! az nagy baj :(((( pedig tetszett, hogy állítható a horizont... na, akkor másikat keresek :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|