|
|
|
|
 |
csupaszabo
2003-03-20 18:00:18
|
82
|
Én eddig úgy tudtam, hogy a FDB-hez csak jól olvasható tetoválási számmal azonosított kutyák eredményét lehet beküldeni elbírálásra. Én pl. éppen ezért nem küldtem be az eddigi eredményeket, mert az egyik kutya nincs is betetoválva /B törzskönyvezett öreg kutyáról van szó/, egy másik esetében az utolsó szám 8-as, de 0-nak olvasható, én meg nem fogok vitatkozni a dokival.
Vagy rosszul tudom? |
|
A hozzászólás:
 |
Wet RinR
2003-03-20 13:01:15
|
81
|
| Igazábó nem megvesztegetésre gondoltam, ilyet -bizonyítékok nélkül- nem mernék állítani. De az nyilvánvaló, hogy a kutya azonosítására a tetoválási szám szolgál. Sajnos ez a szám gyakran rosszul, vagy sehogy sem olvasható, így a tulajdonos olyan számot diktál be, amilyet akar. Vagyis ha van egy jó csípőjű, de elmosódott tetoválási számú kutyája, akkor azzal az egész tenyészetnek (persze az azonos neműeknek) mentességet szerezhet. Zsolt |
|
Előzmény:
 |
Tibbe
2003-03-19 11:31:30
|
73
|
zsuzsa ;
_"Tibbe, ezt a diszplazia bizottsga honlapjarol masoltad, ugye ? __IGEN
Wet RinR azt irta, a független diszplazia bizottsag nem független, mert ott is van lehetöseg megvesztegetésre a tenyésztök által...
Mindenhol van, miért pont ott ne lenne?..Pénz beszél..kutya ugat !
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|