|
|
|
|
 |
gitana19
2003-03-19 12:34:29
|
77
|
| A legnagyobb probléma, hogy a kutyatenyésztés teljesen privát dolog, állatorvosi kamara alá nem tartozik (ellentétben pl. a marhákkal, bármely nagyüzemi dologgal), a macskatenyésztés ugyanúgy. |
|
A hozzászólás:
 |
csupaszabo
2003-03-19 07:42:53
|
69
|
| Abban egyetértek, hogy akármelyik állatorvos ne írhasson rá a sz.lapra bármit, de mindenféleképpen kellene egy ténylegesen független szervezetet alakítani, amely a dysplasiás, epilepsziás, a jófene tudja milyen nyavalyákkal megvert blökiket nyilvántartja, és az érdeklődőknek egy pártatlan tájékoztatást adna az adott egyedről. Mert közröhej, hogy hetekig, hónapokig kell nyomozni, míg az ember valós információkat kaphat egy adott tenyészkutyáról. Márpedig aki komolyan veszi a tenyésztést, az szeretné elkerülni legalább a legkomolyabb betegségeket, gondolom, ez méltányolható igyekezet egy felelősen gondolkodó tenyésztőtől. Manapság viszont sehonnan nem kapok információt a közepesen vagy súlyosan dp-s kutyákról, személyiségi jogokra hivatkozva. A kutyának milyen személyiségi jogai vannak? Nem csak a tulajdonosának vannak személyiségi jogai? És az én személyiségi jogaim miért nem érvényesíthetők, ha a kölyökvásárlás, fedeztetés előtt valós információkat szeretnék beszerezni? Vagy csak a pénz számít? A kutya már stílusosan fogalmazva a kutyát sem érdekli? Bocs, ha a kívántnál kissé szenvedélyesebb vagyok, de nekem a tenyésztés tisztasága nagyon lényeges szempont. |
|
Előzmény:
 |
Wet RinR
2003-03-18 14:23:52
|
59
|
| Nekem az a véleményem, hogy akármelyik állatorvos ne írhasson be a származási lapra bármit. Ehhez a szakmán belül megvannak a szükséges (független!) szervezetek, melyek elbírálhatják a véleményemet (pl.: a Kisállatortopediai Társaság). Sajnos a most működő Független Diszplázia Bizottságnak éppen az a legnagyobb baja, hogy nem független. A tenyésztők működtetik. Márpedig ahol van lehetőség a csalásra, ott mindig lesz valaki, aki kihasználja. És ezzel nem az állatorvosokat károsítják meg, hanem a becsületes tenyésztőket. Zs |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|