Keresés

Részletes keresés

csupaszabo Creative Commons License 2003-03-19 07:42:53 69
Abban egyetértek, hogy akármelyik állatorvos ne írhasson rá a sz.lapra bármit, de mindenféleképpen kellene egy ténylegesen független szervezetet alakítani, amely a dysplasiás, epilepsziás, a jófene tudja milyen nyavalyákkal megvert blökiket nyilvántartja, és az érdeklődőknek egy pártatlan tájékoztatást adna az adott egyedről. Mert közröhej, hogy hetekig, hónapokig kell nyomozni, míg az ember valós információkat kaphat egy adott tenyészkutyáról. Márpedig aki komolyan veszi a tenyésztést, az szeretné elkerülni legalább a legkomolyabb betegségeket, gondolom, ez méltányolható igyekezet egy felelősen gondolkodó tenyésztőtől. Manapság viszont sehonnan nem kapok információt a közepesen vagy súlyosan dp-s kutyákról, személyiségi jogokra hivatkozva. A kutyának milyen személyiségi jogai vannak? Nem csak a tulajdonosának vannak személyiségi jogai? És az én személyiségi jogaim miért nem érvényesíthetők, ha a kölyökvásárlás, fedeztetés előtt valós információkat szeretnék beszerezni? Vagy csak a pénz számít? A kutya már stílusosan fogalmazva a kutyát sem érdekli? Bocs, ha a kívántnál kissé szenvedélyesebb vagyok, de nekem a tenyésztés tisztasága nagyon lényeges szempont.
A hozzászólás:
Wet RinR Creative Commons License 2003-03-18 14:23:52 59
Nekem az a véleményem, hogy akármelyik állatorvos ne írhasson be a származási lapra bármit. Ehhez a szakmán belül megvannak a szükséges (független!) szervezetek, melyek elbírálhatják a véleményemet (pl.: a Kisállatortopediai Társaság). Sajnos a most működő Független Diszplázia Bizottságnak éppen az a legnagyobb baja, hogy nem független. A tenyésztők működtetik. Márpedig ahol van lehetőség a csalásra, ott mindig lesz valaki, aki kihasználja. És ezzel nem az állatorvosokat károsítják meg, hanem a becsületes tenyésztőket. Zs
Előzmény:
csupaszabo Creative Commons License 2003-03-18 09:57:29 54
Azt nagyon rossz gyakorlatnak tartom, hogy az állatorvos nem jegyezhet be egy közepes vagy súlyos dp-t a származási lapra. A MEOE sem hatóság, mégis bejegyeznek a származási lapra egy csomó adatot, eredményt. Úgyhogy ezt én nem értem.
Itt vissza lehetne kanyarodni ahhoz a bizonyos rendelethez, melyet a MEOE szabotál, nem akar végrehajtani. Ha az életbe lépne és minden fajta (!) tenyésztése hozzáértők kezébe kerülne, az elismert tenyésztő szervezet bevehetné a tenyésztési programjába a beteg csípőízületű egyedek nyilvánosságra hozását is. És akkor már nem lehetne a beteg csípőjűt úgy hirdetni, mintha egészséges lenne, és nem tenyészthetnének velük.
Amúgy mi a vélemény a traumás esetekről? Az én egyik kanomat olyan 8 hetes korában a magyar agarak labda helyett dobálták, olyan három métereket is repült a lelkem. Az egyik ilyen dobálózás után a kiskutya elkezdett sántítani, két hétig fájlalta a bal hátsó lábát. Másfél évesen megszűrette a gazdi, a jobb oldal teljesen normál, a bal oldalon /tehát amit fájlalt heteken át/ enyhén dysplasiás. Lehet ez a traumától?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!