Keresés

Részletes keresés

szomi_szomi Creative Commons License 2003-03-17 15:50:19 182
Nem is az a bajom, hogy sokat keresnek rajta, hanem az, hogy összevissza hazárdíroznak más pénzével.
A hozzászólás:
rosencrantzhu Creative Commons License 2003-03-17 13:51:46 179
Ennél is rosszabb a helyzet:
a vállalkozók hitelből finanszíroznak, méghozzá állami támogatású, kb. 4 százalékos hitelből. A vásárlók meg fizetnek folyamatosan a számlára, aztán a betéti és a hitelkamatok teljesen amorf különbözősége miatt a kivitelező még nyer is a bolton...

Az egész rendszer arra jó, hogy a kivitelező és az építtető halálra kaszálja magát. Mivel minél többet minél gyorsabban kell felépíteni, hogy a (ki tudja meddig létező) extraprofitból a legtöbbet lehessen hazavinni, ezért nagy a rohanás. A gyenge piaci mentalitás helyett meg gyakran félmaffia-szerű képződményre hasonlít az egész építőipar.

Ha már az állam ennyi pénzt beleöl, akkor legalább néhány fogyasztóvédőt finanszírozhatnának még, hogy a szemétkedéssel szemben felléphessenek...

Előzmény:
szomi_szomi Creative Commons License 2003-03-17 12:28:16 178
Ha már egyszer milliókat fizettél ki és ezután úgy bánnak veled, mint egy rongygyal. :-)

Az egész rendszer úgy ahogy van szar. Helyes megoldás: max 20% előleg, ebből max 10% foglaló, többi használatbavételi után. Ha nincs pénze a vállakozónak, akkor vegyen föl hitelt vagy ne építsen, de ne a vevők pénzét kockáztassa. Beszéltem uff!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!