|
|
|
|
 |
Ördögpirula
2003-03-16 20:23:45
|
31
|
--BM Dunakeszi Kutyakiképző Iskolájában íródott táplálkozási tanulmányt--
és azt tudod,hogy ottan mivel etetnek? |
|
A hozzászólás:
 |
csupaszabo
2003-03-16 14:54:09
|
30
|
Nos, örülök, hogy ilyen szép számmal csatlakoztok a kérdéshez.
Magam részéről a főtt kajának vagyok a híve, bár sokkal macerásabb, büdösebb is lehet alkalomadtán. De nem nagyon bízom a kész tápok tökéletességében.
Azt aláírom, hogy ha valaki kész táppal etet, akkor amellé külön vitaminokat és ásványi anyagokat tilos adni. Ennek ellenére adják, adatják ész nélkül a kutyáknak. Ha érdekel benneteket, előveszem a BM Dunakeszi Kutyakiképző Iskolájában íródott táplálkozási tanulmányt, miből mennyit kell-kellene etetni egy kutyával. Ha ezeket az adatokat összevetitek a "szupertápok" adataival /feltéve, hogy igazak a táposzsákon olvasható adatok/, bizony megdöbbentő, milyen mértékű egyes anyagokból a túletetés. Ezek nagy része nem ürül ki a szervezetből, hanem raktározódik, halmozódik és bárki bármit mond, betegséget is okoz.
Mindemellé az állatorvos még mindenféle csodapirulákat is ajánl a kutyásnak, aki persze a legjobbat szeretné a kedvencének, és megveszi, beadja a blökinek. Aztán csodálkozik, talán még büszke is rá, hogy a 8 hónapos német dog szukája akkorára nőtt, mint a szomszéd 2 éves kanja, és az már meg se fordul a fejében, hogy a testtömeg hirtelen megnövelését az ízületek valószínűleg nehezen vagy egyáltalán nem tudják elviselni károsodás nélkül.
Ezután jön a sántítás és a tenyésztőkre mutogatás. Holott az már bizonyított tény, hogy nem maga a dysplasia örökletes, hanem csak a hajlam rá. Ugyanúgy, mint pl. embernél a cukorbetegség, a skizofrénia és még a fene tudja hányféle nyavalya esetében. Hajlam+hajlamosító tényezők együttesen okozzák a megbetegedést. Ez szerintem a dysplasiára is érvényes.
Mielőtt bárki is megvádolna azzal, hogy szeretném a dp-s kutyák tenyésztésbe állítását és tenyésztésben tartását propagálni, kijelentem, hogy az ismert dp-s kutyákat a legszigorúbban ki KELL a tenyésztésből zárni. Ugyanúgy, mint az ismert endokrinológiai betegségben szenvedőket, a szaporodásbiológiai problémás egyedeket, az epilepsziásokat stb...
Ha jól tudom, maga az állatvédelmi törvény is kimondja, hogy csak egészéges állattal szabad tenyészteni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|