Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2003-03-14 15:57:45 19
!
A hozzászólás:
csupaszabo Creative Commons License 2003-03-14 07:17:25 18
Én abban teljesen egyetértek M.L.-vel, hogy valami lehet az állatorvosok anygai helyzetével kapcsolatban is, ugyanis nekem még vannak 1970-es évekből KUTYA újságjaim, amikben csak a szolgálati kutyák esetében ajánlják a dp szűrést.
Persze akkor még rengeteg TSz volt, hatalmas állattartó telepekkel, nagyon sok állatorvosnak volt biztos megélhetése. Manapság megszűntek a TSZ-ek, a vidéki állatorvosok jó részének is a magánpraxis teszi ki a kereseti forrás jó részét, s ezek között is a kisállatgyógyítás. Lassacskán eljutunk oda, hogy egy csivinél is megkövetelnék a dp szűrést.
Lehet, hogy most megbotránkoztatok mindenkit, de én egy tökéletes mozgású, abszolút laza ízületű kutyát hülyeségnek tartok megszűretni automatikusan. A mozgás legkisebb zavarára, legyen az csak annyi, hogy felkelés után picikét sántít a jószág, akár csak 1 lépésnyit is, már javaslom a szűretést. S nekem teljesen természetes, hogy egy súklyos dp-s kutyával egyetlenegy almot se hozok le, a közepesen dp-sel sem, bár ezeket nagyon szigorú feltételek mellett 1-2 alkalommal tenyésztésbe lehet állítani.
Pár éve jelent meg azt hiszem a NIMRÓD újságban, hogy rókákat szűrtek meg dp szempontjából. Igen nagy százalékuk volt közepesen illetve súlyosan dp-s! Na, ehhez mit szóltok? Ugyanilyen felmérést csináltak állatkerti farkasokkal is, és ott is nagy százalékban találtak dp-s egyedeket.
Ha mozgásában nem korlátozza a kutyát a dp, szerintem nem kell agyon fetisizálni ezt a tulajdonságot. Sokkal fontosabbnak tartom a jó idegrendszert, mert egy enyhén dp-s kutyával, ha jó az idegrendszere, csodálatos dolog együtt élni. Egy idegbeteg blöki, ha jó a csípője, akkor is megkeseríti a környezete életét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!