|
|
 |
Törölt nick
2003-03-13 08:57:28
|
169
|
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ha személyesen nyaggatom őket, el tudom érni, amit akarok. Ez bizony sok telefonba, személyes tárgyalásba kerül. Sokszor éreztem, hogy utálnak, jaaaj, már megint ez telefonál... Nem érdekel. És ha nem jutottam semmire egy emberrel, mentem a másikhoz, meg a főnökéhez. Az ügyvezetőnél följebb nem kellett mennem, de van lakótárs, aki a cégtulajdonost is piszkálta.
Ez egy nagy iszapbirkózás, ha hagyod magad, lenyomnak! |
|
A hozzászólás:
 |
Vastika
2003-03-13 08:48:11
|
166
|
cognorob:
A lelkiismeretes együttműködésről csak annyit, hogy amíg ki nem fizettük a vételár (ha jól emlékszem 35) %-át, addig velünk is baromi kedves volt a Kecskés (ő a főnök ott), emlegette a kapcsolattartást, az együttműködést, a megbeszélést, meg mindent... Aztán most, hogy a lóvét befizettük, a szerződést aláírtuk, (vissza ugye nem léphetünk a vásárlástól, mert akkor ugrott a pénz), most már személyesen szóba sem áll az emberrel, az e-mailt zaklatásnak minősíti: na, erről ennyit. Úgyhogy még a szerződés aláírása, és a pénzek befizetése _előtt_ fogok mindent, az utolsó csavarig részletezve írásba foglaltatni a következő lakásom kivitelezőjével (akik nem a K+K leszenk, az már biztos...), és ha az tetszik, aláírta, lepecsételte, feltüntetve, hogy ki kinek miért milyen felelősséggel tartozik, na akkor mehet az üzlet! Ez most a tanulópént (még szerencse, hogy csak egy 53m2-es lakás, itt még olyan sokkal nem tud átvágni...
A Gálvülgyi valamelyik szilveszteri kabaré műsorában volt az a rész, amikor ő csak mondogatta, hogy "az emberek jók", és közben mindenki rúgott egyet bele ;-) Na, most kb. én is így érzem magam, csak kicsiben... Az emberek _nem_ jók!!! Készülj fel a legrosszabbra, ha lakást vásárolsz...
Üdv!
|
|
Előzmény:
 |
cognorob
2003-03-12 18:37:05
|
162
|
Sziasztok !
Teve utca.
4. utem.
Angyalfoldi Lakasepito Rt.
Az eddigi tokeletes es lelkiismeretes egyuttmukodesuk utan...
Most jutottunk el a szerzodes megkotese es 2. reszlet befizetese utan odaig,
hogy a lakas eredetileg tervezett muszaki tartalmanak megvaltoztatasarol targyaljunk.
Pontosabban a falak, csatlakozok, lampak, radiator stb esetleges athelyezeserol,
burkolat, szaniterek kivalasztasarol.
Az ertekesitesi osztallyal valo eddigi megbeszeleseink soran tobbszor mondtak hogy
"Persze ha nem talal megfelelo furdokadat, parkettat stb-t a valasztekunkban
, akkor on hozza az anyagot es _mi beepitjuk_."
Mondanom sem kell, hogy errol a szerzodesben nincs szo,
es amugy meg teljesen termeszetesnek tunik...
Most jon a gutautes:
Megvaltoztak a szabalyok mert egy csomo problemajuk akadt a kulsosok
anyagaival (varni kellett ra, keves volt, elloptak, megrongalodott).
Ezert tegnap kijelentettek, hogy ok csak az altaluk kinalt termekeket epitik be. Ha mast valasztok, akkor a
_hasznalatbavetel utan_ a sajat iparosommal beepithetem.
Hat ez igencsak szivas, mert lakas lakhatova valasa eltolohat hetekkel,
addig ugye mashol kell lakni, lakbert fizetni, kereshetek iparosokat,
az o munkajukert mar az Angyalfoldi nem vallalja a felelosseget, esetleg a falfestes utan kell majd
parkettat lerakatni...
Varok otletet, velemenyt illetve egyutterzo szavakat,
CognoRob
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|