|
|
 |
Törölt nick
2003-03-13 08:51:00
|
167
|
Szia!
Nálunk is ez volt, illetve azt mondták, hogy ha én hozok anyagot, akkor azt építik be. És bizony én szépen elmentem csempét venni, és kivittem az építkezésre, átadtam a burkolónak, papír ellenében persze. A parkettánál nem érte volna meg, így ott nem vacakoltam. Ugyanez volt a kazánomnál is, én vettem meg és vittem ki.
Esetleg ajánld ezt fel, ha időre ott az anyag, a burkolónak tényleg tök mindegy, mit rak le. |
|
 |
Vastika
2003-03-13 08:48:11
|
166
|
cognorob:
A lelkiismeretes együttműködésről csak annyit, hogy amíg ki nem fizettük a vételár (ha jól emlékszem 35) %-át, addig velünk is baromi kedves volt a Kecskés (ő a főnök ott), emlegette a kapcsolattartást, az együttműködést, a megbeszélést, meg mindent... Aztán most, hogy a lóvét befizettük, a szerződést aláírtuk, (vissza ugye nem léphetünk a vásárlástól, mert akkor ugrott a pénz), most már személyesen szóba sem áll az emberrel, az e-mailt zaklatásnak minősíti: na, erről ennyit. Úgyhogy még a szerződés aláírása, és a pénzek befizetése _előtt_ fogok mindent, az utolsó csavarig részletezve írásba foglaltatni a következő lakásom kivitelezőjével (akik nem a K+K leszenk, az már biztos...), és ha az tetszik, aláírta, lepecsételte, feltüntetve, hogy ki kinek miért milyen felelősséggel tartozik, na akkor mehet az üzlet! Ez most a tanulópént (még szerencse, hogy csak egy 53m2-es lakás, itt még olyan sokkal nem tud átvágni...
A Gálvülgyi valamelyik szilveszteri kabaré műsorában volt az a rész, amikor ő csak mondogatta, hogy "az emberek jók", és közben mindenki rúgott egyet bele ;-) Na, most kb. én is így érzem magam, csak kicsiben... Az emberek _nem_ jók!!! Készülj fel a legrosszabbra, ha lakást vásárolsz...
Üdv!
|
|
A hozzászólás:
 |
cognorob
2003-03-12 18:37:05
|
162
|
Sziasztok !
Teve utca.
4. utem.
Angyalfoldi Lakasepito Rt.
Az eddigi tokeletes es lelkiismeretes egyuttmukodesuk utan...
Most jutottunk el a szerzodes megkotese es 2. reszlet befizetese utan odaig,
hogy a lakas eredetileg tervezett muszaki tartalmanak megvaltoztatasarol targyaljunk.
Pontosabban a falak, csatlakozok, lampak, radiator stb esetleges athelyezeserol,
burkolat, szaniterek kivalasztasarol.
Az ertekesitesi osztallyal valo eddigi megbeszeleseink soran tobbszor mondtak hogy
"Persze ha nem talal megfelelo furdokadat, parkettat stb-t a valasztekunkban
, akkor on hozza az anyagot es _mi beepitjuk_."
Mondanom sem kell, hogy errol a szerzodesben nincs szo,
es amugy meg teljesen termeszetesnek tunik...
Most jon a gutautes:
Megvaltoztak a szabalyok mert egy csomo problemajuk akadt a kulsosok
anyagaival (varni kellett ra, keves volt, elloptak, megrongalodott).
Ezert tegnap kijelentettek, hogy ok csak az altaluk kinalt termekeket epitik be. Ha mast valasztok, akkor a
_hasznalatbavetel utan_ a sajat iparosommal beepithetem.
Hat ez igencsak szivas, mert lakas lakhatova valasa eltolohat hetekkel,
addig ugye mashol kell lakni, lakbert fizetni, kereshetek iparosokat,
az o munkajukert mar az Angyalfoldi nem vallalja a felelosseget, esetleg a falfestes utan kell majd
parkettat lerakatni...
Varok otletet, velemenyt illetve egyutterzo szavakat,
CognoRob
|
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-03-11 10:29:28
|
156
|
Szaisztok!
Hát igen, a változtatások átnyomása nem egyszerű...
Ami fontos: legyen a lakáshoz műszaki leírás. Ennek tartalmaznia kell minden beépített dolgot a falakon kívül:
- burkolatokat: hideg- és melegburkolat (csempe, padlólap, ill. parketta, padlószőnyeg)
- szanitereket: mosdók, kád, csaptelepek
- fesést,
- fűtőtesteket,
- lámpatesteket, ha adnak,
- nyílászárók leírását,
- beépített gépeket, bútort, pl. kazán, konyhabútor, beépített szekrény.
Más nem ugrik be fejből, segítsetek, ha kihagyok valamit.
Itt legtöbbször nem írnak márkát, mert azt a vevő betartatja. Ilyeneket írnak, hogy 23kW teljesítményű zárt égésterű kazán, biztonsági ajtó, csaptelepek, stb. A gyakorlatban ez úgy van, hogy az alvállalkozó bevállaja valamennyiért, amennyiből persze nem tudja kihozni, de verseny van, aztán a vevőn spórol. Az alant leírt goromba ember stílusa is arra utal, hogy így akarja leplezni, hogy sáros. Az a minimum, hogy nem hagyod magad, írj nekik ajánlott levelet pl. azt iktatniuk kell, stb.
A változtatások kivitelezésére tudom javasolni, hogy folyamatosan ellenőrizni kell őket, követelni az árajánlatot, figyelmeztetni őket a szerződésre. Olyat is hallottam, hogy ha nem adnak előre árajánlatot, azt kell mondani, hogy na, ez drága, tehát most vagy ingyen visszaállítják az eredetit, mit nem tesznek meg, mert falak, konnektorok, stb. visszarakása sokba van nekik, vagy aakor féláron átveszed. Mert megteheted, hogy egyszerűen nem veszed át a lakást, akkor pedig az ő pénzük áll benne...
Amúgy tárgyaláskor ne egedül menj, vigyél valakit, jobba hatás, és tételesen meg kell beszélni mindent. Festés átheléyezése? Hogy értik ezt, miért ennyi, stb. Falak átrakása miért is ennyi? Nem kellett bontani, cask máshová építeni. Te vagy a megrendelő, toéd a lakás, ők szolgáltatnak.
Lehet aztán menni a főnökhöz, én többször is megtettem. Különösen hatékony ez olyankor, amikor sokütemes a beruházás, mert ők a következőt és az azutánit is el akarják adni...
Fontos: MINDENT leírni, dátummal, aláírással átadni, átvenni. Az a megállapodás ér valamit, ami le van írva.
Ennyi jut most eszembe, remélem, tudok segíteni... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|