Keresés

Részletes keresés

occy Creative Commons License 2003-03-11 18:05:46 27
Erősen keversz.
A "burzsoá demokráciában" nem volt "kulák" kategória.
Az "osztályellenséget", a "felszámolást" a visszasírt marxizmusod találta fel.
De mindentől függetlenül te csak "progresszálj!"
penge. Creative Commons License 2003-03-11 18:03:16 26
Hát ez káprázatos!
Ilyen jót már rég nem röhögtem!
Írj még!

A hozzászólás:
class warfare Creative Commons License 2003-03-11 17:45:09 24
Ami nem stimmel, és amit mindenki érez - csak nem tudja megfogalmazni, mert nincs birtokában a társadalmi felépítmény feltárására alkalmas marxista fogalmaknak - az nem más, mint burzsoá demokrácia válsága.

Mostanra világossá vált, hogy a burzsoá demokráciában az - egyébként meglevő - haladó törekvések nem érvényesülhetnek, mert megtörnek a kulák intranzigenciáján, múltbagyökerező arcátlan pöffeszkedésén, kerékkötésén.

A progresszió nem törhet utat magának másként, csak a kuláknak mint osztálynak a felszámolásával. Ez pedig nem vihető végbe másként, csak magának a burzsoá demokráciának, mint rezsimnek a felszámolásával.

Mindenki érzi, csak nem tudja megfogalmazni - mert megfosztották a marxizmus fogalmaitól - hogy a burzsoá demokrácia most végleg válságba jutott, és felszámolása nem halasztható tovább.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!