Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-03-12 17:08:36 161
Ez nevetséges, naná, hogy tudni akarod az árakat! Jogom van eldönteni, hogy akarok-e üveges ajtót 60e-ért vagy sem! Neked mint vevőnek kötelesek megadni, hogy minek mi az ára. Abba már talán kevesebb beleszólásod van, hogy miért annyi az ajtó, de tudnod jogod van.

Mi lesz a folytatás? Mert ők adtak egy lapát sz*rt, te meg nem fogadtad el. Na és? Valahogy meg kell oldani a dolgot. Érdekelnek a fejlemények!

A műszaki leírásnak tudtommal nem része a beépített dolgok ára. Olyasmit kötelesek megmondani, hogyt I.oszt. anyagot építenek be, stb. Nálunk azt nem átallották mondani, hogy azért cserélték olcsóbbra a kazánt, mert amikor a Viessmann megtudta, hogy nagy biznisz van, felemelte az árakat... Nem tudtam, röhögjek a viccen, vagy mérgelődjem, hoy madárnak néznek. Én kiharcoltam, de nem volt egyszerű.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-03-11 12:30:05 157
Sziasztok!

Ugye megvolt a tárgyalás. Hát enyhén szólva is vicces volt. Mondtam a Strabagsnak, hogy ez így nem árajánlat, mivel az általuk elküldött költségvetéstervezetben nem szerepelnek anyagárak és mennyiségek, valamint munkadíjak. A
Strabag közölte, hogy nem is mondja meg. A mennyiséget pedig azért nem, nehogy ki tudjam következtetni az árakat. És különben is nekik az építtetővel ilyen szerződésük van. NEm is velük állok jogviszonyba. Ja, és mindezek mellett még erre a semmilyen költségvetésre sem vállalnak garanciát, mondván ez még nem a végleges kiviteli terv alapján készült.
Az építettő cég főnöke is jópofa volt, közölte, hogy minek ennyi módosítás, legyen nekem elég kevesebb. Mondtam tán nem egy házgyári lakásba szeretnék beköltözni, és ha már nem kevés pénzért veszek egy lakást, akkor az otthon is legyen egyben.
Ráadásul néhány nagyon konkrét és megalapozott kifogásomra a Strabagos még közölte is, hogy jaaaa ő ehhez nem ért.
Aztán közöltem velük, hogy így eben a formában megsértik a versenytörvényt is, mert visszaélnek a gazdasági erőfölényükkel. Engem rá akarnak úgymond venni, hogy írjak alá egy szerződést, amiben olyan feltételek vannak, amelyek abszolút nem indokoltak, sőt nem is megmagyarázhatóak.
NA egy kissé nagyot néztek, mondanom sem kell.
Hát a szolgáltatástól és Európától messze voltak.

--------------------
Vadkörte leírásához még annyit tennék hozzá, hogy a műszaki leírásban legalább értékhatárok szerepeljenek a beépített anyagokkal kapcsolatosan. Mert a 23kW-os kazánból van 130ezer forintos, meg 250 ezer forintos is, és nagyon nem mindegy melyik kerül bele.

Piglet

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-03-11 10:29:28 156
Szaisztok!

Hát igen, a változtatások átnyomása nem egyszerű...

Ami fontos: legyen a lakáshoz műszaki leírás. Ennek tartalmaznia kell minden beépített dolgot a falakon kívül:
- burkolatokat: hideg- és melegburkolat (csempe, padlólap, ill. parketta, padlószőnyeg)
- szanitereket: mosdók, kád, csaptelepek
- fesést,
- fűtőtesteket,
- lámpatesteket, ha adnak,
- nyílászárók leírását,
- beépített gépeket, bútort, pl. kazán, konyhabútor, beépített szekrény.
Más nem ugrik be fejből, segítsetek, ha kihagyok valamit.

Itt legtöbbször nem írnak márkát, mert azt a vevő betartatja. Ilyeneket írnak, hogy 23kW teljesítményű zárt égésterű kazán, biztonsági ajtó, csaptelepek, stb. A gyakorlatban ez úgy van, hogy az alvállalkozó bevállaja valamennyiért, amennyiből persze nem tudja kihozni, de verseny van, aztán a vevőn spórol. Az alant leírt goromba ember stílusa is arra utal, hogy így akarja leplezni, hogy sáros. Az a minimum, hogy nem hagyod magad, írj nekik ajánlott levelet pl. azt iktatniuk kell, stb.

A változtatások kivitelezésére tudom javasolni, hogy folyamatosan ellenőrizni kell őket, követelni az árajánlatot, figyelmeztetni őket a szerződésre. Olyat is hallottam, hogy ha nem adnak előre árajánlatot, azt kell mondani, hogy na, ez drága, tehát most vagy ingyen visszaállítják az eredetit, mit nem tesznek meg, mert falak, konnektorok, stb. visszarakása sokba van nekik, vagy aakor féláron átveszed. Mert megteheted, hogy egyszerűen nem veszed át a lakást, akkor pedig az ő pénzük áll benne...

Amúgy tárgyaláskor ne egedül menj, vigyél valakit, jobba hatás, és tételesen meg kell beszélni mindent. Festés átheléyezése? Hogy értik ezt, miért ennyi, stb. Falak átrakása miért is ennyi? Nem kellett bontani, cask máshová építeni. Te vagy a megrendelő, toéd a lakás, ők szolgáltatnak.

Lehet aztán menni a főnökhöz, én többször is megtettem. Különösen hatékony ez olyankor, amikor sokütemes a beruházás, mert ők a következőt és az azutánit is el akarják adni...

Fontos: MINDENT leírni, dátummal, aláírással átadni, átvenni. Az a megállapodás ér valamit, ami le van írva.

Ennyi jut most eszembe, remélem, tudok segíteni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!