Keresés

Részletes keresés

cognorob Creative Commons License 2003-03-12 18:37:05 162
Sziasztok !

Teve utca.
4. utem.
Angyalfoldi Lakasepito Rt.

Az eddigi tokeletes es lelkiismeretes egyuttmukodesuk utan...

Most jutottunk el a szerzodes megkotese es 2. reszlet befizetese utan odaig,
hogy a lakas eredetileg tervezett muszaki tartalmanak megvaltoztatasarol targyaljunk.
Pontosabban a falak, csatlakozok, lampak, radiator stb esetleges athelyezeserol,
burkolat, szaniterek kivalasztasarol.

Az ertekesitesi osztallyal valo eddigi megbeszeleseink soran tobbszor mondtak hogy
"Persze ha nem talal megfelelo furdokadat, parkettat stb-t a valasztekunkban
, akkor on hozza az anyagot es _mi beepitjuk_."
Mondanom sem kell, hogy errol a szerzodesben nincs szo,
es amugy meg teljesen termeszetesnek tunik...

Most jon a gutautes:
Megvaltoztak a szabalyok mert egy csomo problemajuk akadt a kulsosok
anyagaival (varni kellett ra, keves volt, elloptak, megrongalodott).
Ezert tegnap kijelentettek, hogy ok csak az altaluk kinalt termekeket epitik be. Ha mast valasztok, akkor a
_hasznalatbavetel utan_ a sajat iparosommal beepithetem.

Hat ez igencsak szivas, mert lakas lakhatova valasa eltolohat hetekkel,
addig ugye mashol kell lakni, lakbert fizetni, kereshetek iparosokat,
az o munkajukert mar az Angyalfoldi nem vallalja a felelosseget, esetleg a falfestes utan kell majd
parkettat lerakatni...

Varok otletet, velemenyt illetve egyutterzo szavakat,
CognoRob

Vastika Creative Commons License 2003-03-11 17:51:00 160
Vadkörte!

Hát igen, ezt jól elszúrtam, most már csak idegeskedhetnék (ha akarnék, de meggyőztem magam nagy nehezen, hogy nincs értelme...) Mert mi, szegény hozzá nem értő, jóhiszemű párocska úgy írtuk alá a szerződést, hogy írásban csak az alapterület, meg pár semmitmondó dolog volt. Semmi konkrét a tartalommal kapcsolatban. Szóban elmondták, aztán mi elhittük... De hát arra, hogy mit mondott az eladó, hiába hivatkozok :-((

Most megnéztem pl. egy boltban a kazánokat. Amit

számolt bolti ár
2xx.000.- 165.000.-
175.000.- 126.000.-
125.000.- 106.000.-

Ez a hátom kazántípus, a az első megbeszéléskori Vaillant-tól a mostani Quadriga kazánig.

Aztán pl: sokalltam a 73.000.- forintot az üveges beltéri ajtóra. Tegnap, amikor benn voltma náluk, a leányzó, aki ezeket számolja, nem tudott kapásból árat mondani rá. Pedig pár ajánlatot már számolhatott ;-)) Sőt, még egy árlistát sem tudott mutatni. Nem tudta megmondani, hogy melyik nagykerből van, hol tudom megnézni, de még egy katalógust sem tudott mutatni, hogy legalább egy fényképet lássak róla... A cégvezető csodálkozva kérdezte, hogy milyen ajtó ez 57.000.- forintésrt?! Na jó, mondja ő, végülis üveges, azért ilyen drága. Nem, mondom, az üvegezés az még plusz 15.000.- forint... Úgy láttam, hogy csodálkozik ;-))

Na mindegy. Én tulajdonképpen nem is gondoltam, hogy majd azt mondja: bosz, ezt meg ezt rosszul számoltuk, ezt meg elfelejtettük leszámolni, ezért vonjál le 60.000.- forintot. De hogy ilyenb hozzáállást megengedhet magának, az a felháborító.

Aztán azt meg én is elhatároztam, hogy mivel komplett árajánlatot kellett volna neki adni hivatalosan már vagy 1,5 hónapja, amit ő elfelejtet (illetve bocs, ők a végén szokták megmondani, hogy mibe kerül...), ezért megvárom hogy kb. mindennel elkészüljenek, elkérem az árajánlatot, és ha nem leszek vele elégedett, megmondom, hogy kösz, ezt meg ezt mégsem kérjük ;-)) Elvégre ez az egész 3 napon belüli árajánlat, szerződésmódosítás, miegymás le van írva, alá is írogattuk... Na, erre találjon ki valami okosat!

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2003-03-11 12:30:05 157
Sziasztok!

Ugye megvolt a tárgyalás. Hát enyhén szólva is vicces volt. Mondtam a Strabagsnak, hogy ez így nem árajánlat, mivel az általuk elküldött költségvetéstervezetben nem szerepelnek anyagárak és mennyiségek, valamint munkadíjak. A
Strabag közölte, hogy nem is mondja meg. A mennyiséget pedig azért nem, nehogy ki tudjam következtetni az árakat. És különben is nekik az építtetővel ilyen szerződésük van. NEm is velük állok jogviszonyba. Ja, és mindezek mellett még erre a semmilyen költségvetésre sem vállalnak garanciát, mondván ez még nem a végleges kiviteli terv alapján készült.
Az építettő cég főnöke is jópofa volt, közölte, hogy minek ennyi módosítás, legyen nekem elég kevesebb. Mondtam tán nem egy házgyári lakásba szeretnék beköltözni, és ha már nem kevés pénzért veszek egy lakást, akkor az otthon is legyen egyben.
Ráadásul néhány nagyon konkrét és megalapozott kifogásomra a Strabagos még közölte is, hogy jaaaa ő ehhez nem ért.
Aztán közöltem velük, hogy így eben a formában megsértik a versenytörvényt is, mert visszaélnek a gazdasági erőfölényükkel. Engem rá akarnak úgymond venni, hogy írjak alá egy szerződést, amiben olyan feltételek vannak, amelyek abszolút nem indokoltak, sőt nem is megmagyarázhatóak.
NA egy kissé nagyot néztek, mondanom sem kell.
Hát a szolgáltatástól és Európától messze voltak.

--------------------
Vadkörte leírásához még annyit tennék hozzá, hogy a műszaki leírásban legalább értékhatárok szerepeljenek a beépített anyagokkal kapcsolatosan. Mert a 23kW-os kazánból van 130ezer forintos, meg 250 ezer forintos is, és nagyon nem mindegy melyik kerül bele.

Piglet

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-03-11 10:29:28 156
Szaisztok!

Hát igen, a változtatások átnyomása nem egyszerű...

Ami fontos: legyen a lakáshoz műszaki leírás. Ennek tartalmaznia kell minden beépített dolgot a falakon kívül:
- burkolatokat: hideg- és melegburkolat (csempe, padlólap, ill. parketta, padlószőnyeg)
- szanitereket: mosdók, kád, csaptelepek
- fesést,
- fűtőtesteket,
- lámpatesteket, ha adnak,
- nyílászárók leírását,
- beépített gépeket, bútort, pl. kazán, konyhabútor, beépített szekrény.
Más nem ugrik be fejből, segítsetek, ha kihagyok valamit.

Itt legtöbbször nem írnak márkát, mert azt a vevő betartatja. Ilyeneket írnak, hogy 23kW teljesítményű zárt égésterű kazán, biztonsági ajtó, csaptelepek, stb. A gyakorlatban ez úgy van, hogy az alvállalkozó bevállaja valamennyiért, amennyiből persze nem tudja kihozni, de verseny van, aztán a vevőn spórol. Az alant leírt goromba ember stílusa is arra utal, hogy így akarja leplezni, hogy sáros. Az a minimum, hogy nem hagyod magad, írj nekik ajánlott levelet pl. azt iktatniuk kell, stb.

A változtatások kivitelezésére tudom javasolni, hogy folyamatosan ellenőrizni kell őket, követelni az árajánlatot, figyelmeztetni őket a szerződésre. Olyat is hallottam, hogy ha nem adnak előre árajánlatot, azt kell mondani, hogy na, ez drága, tehát most vagy ingyen visszaállítják az eredetit, mit nem tesznek meg, mert falak, konnektorok, stb. visszarakása sokba van nekik, vagy aakor féláron átveszed. Mert megteheted, hogy egyszerűen nem veszed át a lakást, akkor pedig az ő pénzük áll benne...

Amúgy tárgyaláskor ne egedül menj, vigyél valakit, jobba hatás, és tételesen meg kell beszélni mindent. Festés átheléyezése? Hogy értik ezt, miért ennyi, stb. Falak átrakása miért is ennyi? Nem kellett bontani, cask máshová építeni. Te vagy a megrendelő, toéd a lakás, ők szolgáltatnak.

Lehet aztán menni a főnökhöz, én többször is megtettem. Különösen hatékony ez olyankor, amikor sokütemes a beruházás, mert ők a következőt és az azutánit is el akarják adni...

Fontos: MINDENT leírni, dátummal, aláírással átadni, átvenni. Az a megállapodás ér valamit, ami le van írva.

Ennyi jut most eszembe, remélem, tudok segíteni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!