|
|
 |
Magnat
2003-03-04 17:58:42
|
11
|
| Állítólag (ezt máshonnan is hallottam) a védőgáz szeret elillanni egy idő után. Amíg benne van, tényleg jó, de pár hónap után már nem annyira. Úgy tudom, a vákummal is ez a helyzet. Az is elillan :-))) |
|
 |
Szellőke
2003-03-02 16:22:05
|
9
|
Szia progress,
esetleg el tudnád nekem mélben küldeni nekem a bajai ablakos embered elérhetőségét?
Vagy egy-két ablakméret árát (mert mi is kértünk árajánlatokat cégektől és elég húzósak), az árfekvés összehasonlítása végett.
(pl 120*150 bny 1,3 üvegezéssel= 39e stb.)
Köszi: Sz. |
|
A hozzászólás:
 |
progress
2003-03-02 07:56:47
|
7
|
| Azért a védőgáz nem rossz, hogy az alap thermo üvegezés 2,6-os hőátbocsátáshoz képest a léteznek 1,1-es üvegek (2,5-szer jobb hőszigetelés). Ezekben nem csak védőgáz van, hanem az üvegen egy fémgúőz bevonat, ami visszaveri a hősugárzás egy részét. Közvetlenül úgy érzékeled a dolgot, hogy téli hidegben is majdnem szobahőmérsékletünek érzed az ablaküveget. Talán 3-4 ezer forinttal több az ilyen üveg nm-re. Szerintem ma már csak ilyet érdemes. Bátyám és mi is most építkezünk az ő ablakai már el is készültek. Réteg ragasztott fa nyílászárók egy bajai vállalkozótól. Azoknak a figyelmét szeretném felhívni akik műanyag abalkot akarnak venni, hogy ne sajnáljátok a jobb profilra, és a jobb vasalatokra a pénzt. |
|
Előzmény:
 |
Magnat
2003-03-01 13:56:22
|
6
|
Én most rendeltem meg az ablakaimat, a köv. paraméterekkel, hátha valakinek támpontot ad a vásárláshoz:
3 db 1 szárnyas ablak (sajna a méreteket nem tudom, de olyan átlagos méretűnek tűnnek :-)) + 1 2 szárnyas erkélyajtó + a többi kellék (purhab, takarók) +25% szerelés -5% kedvezmény, ami február 15-ig volt bruttó 215k körül lesz. Minden ablak bukik és nyílik, az ajtó 1ik fele csak nyílik, a másik bukik+nyílik. Roplasto (német) műanyagprofil, + nyír1házi Thermoplan üveg (4-16-4). Lehet felárral védőgázt kérni vákuum helyett, de nem ajánlotta a tag, mert szerinte nem ér annyit. + vannak még felárért mindenféle nyalánkságok, mint színes profil (alapban fehér), fóliás (hővédő) üveg, (ál)osztólécek a 2 üveg közé, stb. Én nem vetetem ki a fa tokokat, mert így nem kell kőművesmunka hozzá és a műanyag takarókkal szépen meg lehet csinálni (így a fa tokba applikáljákbele a bűanyag tokot, nem a téglába, és a régi redőny is marad6). Szállítás Kispestre 4k. A szerelés akkor is +25%, ha kiveteti az ember a régi tokot, így viszont egy laza porszívózás kell csak, és kész. 1 ablak berakása kb 30-40 min, az ajtó kb 1.5 óra.
Mivel egy jó ismerősöm házat épít, ő eléggé körbejárta a Tmát, így én ezen kívül csak 1 másik ajánlatot kértem, az kb 320k lett volna. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|