Keresés

Részletes keresés

baphomet Creative Commons License 2003-02-26 23:22:51 2
elvileg tilos közepessel és súlyossal tenyészteni. az más kérdés, hogy nem mindenki tartja be. abból lesznek az olyanok is, mint az enyém... :(((
A hozzászólás:
Shai-na Creative Commons License 2003-02-26 11:24:47 0
Sajnos nálunk még nincs a márciusi lap! :-(((
Úgy gondolom, hogy csak a hajlamot örökíti és a tartással sokat lehet javítani vagy rontani.
Két teljesen mentes szülőnek is nagyon nagy eséllyes születhet súlyos utódja.
Viszont az tény, hogy sokad íziglen visszamenően mentes eredménnyel nagyobb az esély rá, hogy nem örökít hajmalot.
Mindentől függetlenül szerintem a közepessel vagy súlyossal nem szabadna tenyészteni.
Előzmény:
csupaszabo Creative Commons License 2003-02-26 09:45:09 -
Igen izgalmas cikk jelent meg a KUTYA márciusi számában Miklós Levente tollából. Előrebocsátom, nem vagyok a téma nagy szakértője, de elgondolkodtató összefüggéseket boncolgat a szerző. Véleményetek szerint örökletes betegség-e a dysplasia, vagy sem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!