|
|
|
|
 |
szuszmok
2003-02-27 05:25:39
|
3
|
| Bocs, hogy jöttem. De macskáknál is előfordulhat. Pld. a nagy testű Maine Coon cicáknál. Kérlek, ha vn lehetőségetek, olvassátok el László Erikával írt közös cikkemet az 'a macska" c. újság január-februári számában. |
|
 |
baphomet
2003-02-26 23:21:01
|
1
|
tudom ajánlani a kutya.hu fórumát, van ott is egy diszplázia topik. vannak benne érdekes dolgok.
úgy tudom örökletes betegség. minél több diszpláziamentes őse van egy kutyának, annál kisebb az esélye, hogy ő is az legyen, de szerintem ez nem 100% garancia.
az enyém diszpláziás, egy éves korában megröntgeneztettem. aztán már csak attól függ, meddig tolhatjuk ki a dolgot, hogy van táplálva, mozgatva, kímélni kell, stb. ez van. |
|
 |
Shai-na
2003-02-26 11:24:47
|
0
|
Sajnos nálunk még nincs a márciusi lap! :-(((
Úgy gondolom, hogy csak a hajlamot örökíti és a tartással sokat lehet javítani vagy rontani.
Két teljesen mentes szülőnek is nagyon nagy eséllyes születhet súlyos utódja.
Viszont az tény, hogy sokad íziglen visszamenően mentes eredménnyel nagyobb az esély rá, hogy nem örökít hajmalot.
Mindentől függetlenül szerintem a közepessel vagy súlyossal nem szabadna tenyészteni. |
|
A hozzászólás:
 |
csupaszabo
2003-02-26 09:45:09
|
-
|
| Igen izgalmas cikk jelent meg a KUTYA márciusi számában Miklós Levente tollából. Előrebocsátom, nem vagyok a téma nagy szakértője, de elgondolkodtató összefüggéseket boncolgat a szerző. Véleményetek szerint örökletes betegség-e a dysplasia, vagy sem? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|