|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
maestro
2003-02-24 12:03:26
|
65
|
| A kommersz panorámaszoftverek nem, vagy csak részlegesen korrigálják a lencsetorzításokat. Próbáld ki a PanoTools-t, ez viszont tudja azt is. Free szoftver, és a legprofibb, amit eddig ismertem. Halszemobjektíves felvételeket (95x130 fokos látószög) is simán összefűzök vele! |
|
Előzmény:
 |
msmks
2003-02-24 07:02:37
|
64
|
| én is próbáltam szobabelsőt panorámázni, de azt tapasztaltam, hogy nem a fókusszal szokott lenni a probléma (használhatsz szűk rekeszt is), hanem a látószöggel. ha az 50°-ot próbálod megközelíteni, az egy 50-70mm gyújtótávolságot jelent, így csak egy keskeny csík látszik a szoba falából. nagylátószöggel fotózva meg lehetetlen összeilleszteni a szomszédos képeket a nagymértékű torzítás miatt. tény és való hogy szobabelsőnél szinte millimétereket sem szabad elmozdulni, ezért megfelelő állványom és panorámafejem nem lévén, lemondtam a szobabelső panorámázásáról (egyelőre). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|