Keresés

Részletes keresés

hirzel Creative Commons License 2003-02-18 11:41:56 153
Hai 100-ha!
Thx a segítséget, ez már sokat jelent. Ennyire nincs manuál makró objektív a piacon?
Az M42 vég melyik géptípus szabványa?
Átalakítót/váltót láttam a Hama és a Soligor katalógusában, csak az a kérdés, hol lehet hozzájutni...
Lee
A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2003-02-18 11:22:00 152
Becsszó válaszoltam, de elnyelte a NET vagy bénáztam.

Ha olcsón akrasz Minoltán macrózni akkor tudok ajánlani 2 obit-is.
Mindkettő MC/MD-s tehát, ha AF géped van akkor kell egy MD/Dynax átalakító.

Minolta macro Rokkor 50/3.5 - ez kihuzatos 1:1
Minolta MD macro 100/4 ez 1:2, de a hozzávaló közgyűrűvel 1:1.

Mindkettő 50e környékén kapható. Kalocsai K.-nak van is. Telszáma a Fotovilag.hu.-n

Nagyon nézegettem a bőrzén, de végülis lemondtam a 100-asról, mert ritkán macrózok.
Az alábbi konfig sem sokkal olcsób:
Egy alap 50/1.4 + 2x macrokonvertert használok, ha 1:1 kell. (folyamatosan állítható kihuzat!!!, de elég kicsi tárgytáv)
Vagy a 85/1,7 objektívemet közgyürűkkel 1:2-ig. Ezek nem macró obik, de megfelelő minőséget produkálnak, főleg a kistele.

Talán még olcsóbb, ha veszel egy M42végű 135/2.8 obit ehhez kihuzatot!!! vagy közgyűrüket párezerért + egy M42/Dynax váltót.

Százbolha

Előzmény:
hirzel Creative Commons License 2003-02-18 08:28:42 151
Hai!
Szóval senki sem olvasta a 129-es kérdésemet. Thx a segítségért, pedig sokat jelentene!
Lee

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!