Keresés

Részletes keresés

B.zoli Creative Commons License 2003-02-17 18:58:27 134
Kösz a választ. - A telket 95-ben vettük, és csak a lakáseladást megelőző egy éven belüli kiadásokat lehet beszámítani.

A nő azzal érvelt, hogy pl. a villanykapcsoló, garázskapu, bojler, kazán, radiátor, mosdó, csaptelep, stb. leszerelhető, tehát nem része a háznak. Kiváncsi vagyok, hogy a tetőcserép is "mozdíthatónak" számít-e ilyen elven...

A hozzászólás:
szomi_szomi Creative Commons License 2003-02-17 18:45:13 133
A telek árát is visszaigényelheted, ha megvan a használatbavételi.

Meglepne, ha nem lehetne anyagszámlát beszámítani, ha az egy szabályos számla.

Nem tudom kivel beszéltél az APEH-ban, de ezügyben az adóeljárási osztály az illetékes. Kérd portást, hogy őket kapcsolja.

Előzmény:
B.zoli Creative Commons License 2003-02-17 18:29:33 132
Sziasztok,
van valakinek tapasztalata építkezésnél szja visszaigénylésre?

Mi saját szervezéssel (kivetelező nélkül) építettünk családi házat, a pénzt eladott lakásunk árából vettük. Az eladáskor személyi jövedelemadót fizettünk, amit most vissza lehetne igényelni.

Fölhivtam az APEH-t, ahol azt mondták, hogy a beépített anyagok nagy részét nem lehet beszámítani, pl. garázskapu, villanykapcsoló, stb., hanem csak a mesterembereknek kifizetett pénzt. Ez elég kellemetlen, hisz a legtöbben nem adtak számlát, vagy ha számlát kértünk, rögtön fölemelték az árat.

Az SZJA törvényben nem találom nyomát, hogy a beépített anyagárat ne lehetne visszaigényelni, mint ingatlanszerzésre fordított összeget. Vagy van valami más törvény/végrehajtási utasítás, ami ezt szabályozza?

/Zoli.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!