Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-02-13 10:22:59 126
Szia!

Vannak dolgok, amiket a laikus is észrevesz, és vannak persze jogi trükközések is,a hoz szakember kell. Én mondjuk nagycsaládos lévén a NOE-ba (Nagycsaládosok Országos Egyesülete) mentem be, ott ingyen adtak jogtanácsot. Kábé annyit is ért...

Érdemes rászánni a pénzt, nekünk egy ügyes félmondat félmilliót ért az elszámolásnál.

Hozzáteszem, mi nem hívtunk ügyvédet, magunk néztük át. Maradt is benne hiba, mondjuk nem olyan, amihez jogász kellett volna.

Az eladó próbálkozik, nekünk figyelni kell!

Ha mondasz részleteket, talán tudunk laikusként is segíteni.

Törölt nick Creative Commons License 2003-02-12 20:47:27 122
Probalj meg felhivni ingatlankozvetito irodakat, tobbseguknek eleg korrekt es _partatlan_ ugyvedje van es biztos elvallaljak. Adasveteliert ugye 1%-ot szoknak kerni, elkepzelheto, hogy toled is elkernek annyit, mert egyezkedni egy masik ugyveddel legalabb annyira maceras es sokkal idoigenyesebb, mint osszeutni egy adasvetelit.

MuTeR

big_mafa Creative Commons License 2003-02-12 20:45:18 121
Namost. Nekem egy ugyved 0.5%-kot kert ezert. Szerintem ez nagyon sok.

Masik ar, amit tudok, 6e orankent, szamlaval 9e.... :-(((

Ez utobbi (6e) mar realisnak is tunik....

A hozzászólás:
gagarin- Creative Commons License 2003-02-12 19:41:05 120
Kedves sorstársak,

egy kérdés: épp szerződés előtt állok, a helyzet elég bonyolult, mert meglévő társasházra tetőtérbeépítésben felépülő lakásra kellene szerződnöm, a szerződés laikus szemmel is elég sz@r és egyoldalú, tehát mindenképpen kellene nekem egy jó ügyvéd, aki gatyába rázza a szerződést és lemeccseli az építő ügyvédjével a dolgot, hogy nekem már csak annyit mondjon: ez már bevállalható, aláírható.

Na, ezért mennyit kell/lehet/szabad/érdemes fizetni egy ügyvédnek kb?
Nem ő jegyzi ellen, hanem a cég ügyvédje, a cég fizeti az ügyvédi ktsg-et; nekem "csak" arra kell, hogy képviseljen.

(Jó) ügyvéd ismerősöm sajnos nincs, aki ingyen megcsinálná, tehát közel piaci áron kell megoldanom...

Köszi,

g.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!