Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2003-02-12 22:08:30 124
>állványról lövöd????
(mármint a lepkét)

Nem. Kézből, 4/200-as telével, közgyűrűvel, napfényben.

Százbolha Creative Commons License 2003-02-12 17:01:06 113
Hogy értsd mire céloztam:
Ha 100cm-ről akarunk lefotózni egy lepkét mondjuk 1:2 nagyítással, akkor mekkora gyújtótávolság+kihuzat kell hozzá?
Valószinüleg nagytele, ennek mekkora lesz a mélységélessége, illetve mennyire kell lerekeszelni, hogy a lepke megfelelően éles légyen (biztos nem síkban fog állni))
Ráadásnak a kihuzat mekkora blende veszteséget okoz majd?

MIndez napsütésben 100ASA filmre mekkora záridőt igényel.
Ha csak a reciprok szabályt nézem (1/f) akkor elegendő lesz az éles kép készítéséhez.
Ha 200mm-nél nagyobb a tele, akkor legalább 1/250 záridő kell a biztoskezüeknek is és akkor a kamera vibrációt még elhanyagoltuk.
Ez kb. f/8 blende. Elég ennyi?
Hát....
...ha kicsit borul vagy szép árnyékba van a lepke, akkor tuti kell az állvány.

Százbolha

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2003-02-12 16:47:24 112
állványról lövöd????
Előzmény:
PETYUS Creative Commons License 2003-02-12 16:24:11 110
>És még nem jöttem rá mi az amit csak 100cm-ről lehet lefotózni és 30cm-ről nem.

Lepke.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!