|
|
|
|
 |
Captain Thomas
2003-02-09 22:17:23
|
215
|
Hello rgb99!
Nemtudom, hogy milyen géppel, objektívekkel rendelkezel
EOS 300 + EF 28-90
a "csillaghatás"-t leblendézéssel is elérheted.
Valóbban olvastam is erről, de igazából akkor tűnt fel a dolog, amikor több éjszakai felvételt is készítettem egy este. A képeken különböző variációkban jött elő a hatás, csak akkor még nem gondoltam arra, hogy szándékosan is előidézzem. : ) Van erről esetleg valami írás a neten?
|
|
A hozzászólás:
 |
rgb99
2003-02-09 17:17:57
|
214
|
Captain Thomas, szia!
A csillageffekt szűrőkkel vigyázz! Egy két képnél tudod csak látványosan használni, aztán megunod és a nyakadon marad! Nemtudom, hogy milyen géppel, objektívekkel rendelkezel, de a "csillaghatás"-t leblendézéssel is elérheted. (A hatás természetesen függ a blenderendszertől, lemezek számától, leszűkítés mértékétől...) |
|
Előzmény:
 |
Captain Thomas
2003-02-09 09:52:44
|
213
|
| Az instrukciókat elovastam és amint lehet a gyakorlatban is kipróbálom. Egyébként van valami jó bolt szűrő témában? Szoktam éjszakai felvételeket is csinálni és kiprobálnék 1-2 darabot ami a lámpatestek fényeit módosítaná. Itt nem csak a színekre gondolok; ha minden igaz csillageffekt szűrőknek hívják ezeket. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|