|
|
|
|
 |
Százbolha
2003-02-09 19:37:23
|
100
|
Öööö... Izé....
Szerintem elöbb az alapfogalmakat tisztázzuk.
Vajon mit nevezünk makrofotográfiának. Milyen tech paraméterekkel rendelkezik egy macrofotó, stb.
Ha ez megvan, akkor rögtön érthető lesz, hogy miért tamáskodom egy átlagos telobjektív+2xtelekonverter páros e célra való felhasználásában.
Százbolha
Ha hazaérek megnézem a szagirodalmat, mert a neten nem találom a pontos fogalmakat, nagy hülyeséget meg nem akarok írni.. |
|
A hozzászólás:
 |
agyarka
2003-02-09 16:50:08
|
99
|
Százbolha
Teleobjektívet akkor használnak makro jellegű felvétel készítésére, ha nem lehet/ érdemes elég közel menni a megörökítendő dologhoz. (pl. hangyák)
Valaki egyébként már leírta itt a telés fotózás hátrányait, de valamikor nincs más megoldás.
|
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2003-02-08 00:02:39
|
96
|
Mi? Már megint hülyeséget írtam valahol???
Szóval a dioptria a lencsék törőértékének egysége. És tényleg a gyújtótávolság reciproka.
Egyszerű (konyhai-amatőr)fotósnyelven a makró előtétlencsék jelzése, vagy mérőszáma, vagy valami hasonló. Minnél nagyobb annál jobban fog nagyítani.
Két m.elötétlencse dioptriája összeadódik, stb,stb.
Százbolha
ja... ha felrakok egy kétszerezőt a 300-as telémre akkor tényleg lehet vele makrózni???
Én azt tapasztaltam, hogy kell oda közgyűrű is... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|