Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2003-02-09 19:37:23 100
Öööö... Izé....

Szerintem elöbb az alapfogalmakat tisztázzuk.
Vajon mit nevezünk makrofotográfiának. Milyen tech paraméterekkel rendelkezik egy macrofotó, stb.

Ha ez megvan, akkor rögtön érthető lesz, hogy miért tamáskodom egy átlagos telobjektív+2xtelekonverter páros e célra való felhasználásában.

Százbolha

Ha hazaérek megnézem a szagirodalmat, mert a neten nem találom a pontos fogalmakat, nagy hülyeséget meg nem akarok írni..

A hozzászólás:
agyarka Creative Commons License 2003-02-09 16:50:08 99
Százbolha

Teleobjektívet akkor használnak makro jellegű felvétel készítésére, ha nem lehet/ érdemes elég közel menni a megörökítendő dologhoz. (pl. hangyák)
Valaki egyébként már leírta itt a telés fotózás hátrányait, de valamikor nincs más megoldás.

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2003-02-08 00:02:39 96
Mi? Már megint hülyeséget írtam valahol???

Szóval a dioptria a lencsék törőértékének egysége. És tényleg a gyújtótávolság reciproka.

Egyszerű (konyhai-amatőr)fotósnyelven a makró előtétlencsék jelzése, vagy mérőszáma, vagy valami hasonló. Minnél nagyobb annál jobban fog nagyítani.
Két m.elötétlencse dioptriája összeadódik, stb,stb.

Százbolha

ja... ha felrakok egy kétszerezőt a 300-as telémre akkor tényleg lehet vele makrózni???
Én azt tapasztaltam, hogy kell oda közgyűrű is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!