Keresés

Részletes keresés

agyarka Creative Commons License 2003-02-09 16:50:08 99
Százbolha

Teleobjektívet akkor használnak makro jellegű felvétel készítésére, ha nem lehet/ érdemes elég közel menni a megörökítendő dologhoz. (pl. hangyák)
Valaki egyébként már leírta itt a telés fotózás hátrányait, de valamikor nincs más megoldás.

PETYUS Creative Commons License 2003-02-08 10:18:57 97
Vigyázzatok, mint nemrég megtudtam, vannak "feltevős" és "közbeiktatós" kétszerezők. Kicsit nagyon másképp működnek.
A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2003-02-08 00:02:39 96
Mi? Már megint hülyeséget írtam valahol???

Szóval a dioptria a lencsék törőértékének egysége. És tényleg a gyújtótávolság reciproka.

Egyszerű (konyhai-amatőr)fotósnyelven a makró előtétlencsék jelzése, vagy mérőszáma, vagy valami hasonló. Minnél nagyobb annál jobban fog nagyítani.
Két m.elötétlencse dioptriája összeadódik, stb,stb.

Százbolha

ja... ha felrakok egy kétszerezőt a 300-as telémre akkor tényleg lehet vele makrózni???
Én azt tapasztaltam, hogy kell oda közgyűrű is...

Előzmény:
agyarka Creative Commons License 2003-02-07 20:29:46 94
Százbolha
A dioptria a fókusztávolság reciproka[m-ben]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!