|
|
|
|
 |
Százbolha
2003-02-08 00:02:39
|
96
|
Mi? Már megint hülyeséget írtam valahol???
Szóval a dioptria a lencsék törőértékének egysége. És tényleg a gyújtótávolság reciproka.
Egyszerű (konyhai-amatőr)fotósnyelven a makró előtétlencsék jelzése, vagy mérőszáma, vagy valami hasonló. Minnél nagyobb annál jobban fog nagyítani.
Két m.elötétlencse dioptriája összeadódik, stb,stb.
Százbolha
ja... ha felrakok egy kétszerezőt a 300-as telémre akkor tényleg lehet vele makrózni???
Én azt tapasztaltam, hogy kell oda közgyűrű is... |
|
A hozzászólás:
 |
agyarka
2003-02-07 20:29:46
|
94
|
Százbolha
A dioptria a fókusztávolság reciproka[m-ben] |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2002-03-22 14:50:41
|
29
|
Szerintem a digitopicpan kérdezd meg, hogy lehet szűrőt tenni a 2040-re.
Én nem próbáltam.
A szürőmenet az optika elején található "anya" menet. Általában a méret is rá van írva. Ebbe lehet szűrőt csavarni "apa" menet.
A 37mm az átmérőt jelenti.
Asszem Nikon digigéphez volt jó, meg videokamerához ez a méret.
18 dioptria: nagyítási faktor. Macrofotózásnál általában 2-6 dioptriát használtam .
Ezzel a 18 dioptriával az objektívet kb. 2cm-re ode kellet tolni a témához. Pontos leképezési arányt nem tudok, mert objektívtől is függ, de elég nagy volt: mondjuk egy 5Ft-os alig fér bele a képmezőbe.
Videókamerához is használható.
Százbolha
(Budapest)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|