Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2003-02-08 00:02:39 96
Mi? Már megint hülyeséget írtam valahol???

Szóval a dioptria a lencsék törőértékének egysége. És tényleg a gyújtótávolság reciproka.

Egyszerű (konyhai-amatőr)fotósnyelven a makró előtétlencsék jelzése, vagy mérőszáma, vagy valami hasonló. Minnél nagyobb annál jobban fog nagyítani.
Két m.elötétlencse dioptriája összeadódik, stb,stb.

Százbolha

ja... ha felrakok egy kétszerezőt a 300-as telémre akkor tényleg lehet vele makrózni???
Én azt tapasztaltam, hogy kell oda közgyűrű is...

A hozzászólás:
agyarka Creative Commons License 2003-02-07 20:29:46 94
Százbolha
A dioptria a fókusztávolság reciproka[m-ben]
Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2002-03-22 14:50:41 29
Szerintem a digitopicpan kérdezd meg, hogy lehet szűrőt tenni a 2040-re.
Én nem próbáltam.

A szürőmenet az optika elején található "anya" menet. Általában a méret is rá van írva. Ebbe lehet szűrőt csavarni "apa" menet.
A 37mm az átmérőt jelenti.

Asszem Nikon digigéphez volt jó, meg videokamerához ez a méret.

18 dioptria: nagyítási faktor. Macrofotózásnál általában 2-6 dioptriát használtam .
Ezzel a 18 dioptriával az objektívet kb. 2cm-re ode kellet tolni a témához. Pontos leképezési arányt nem tudok, mert objektívtől is függ, de elég nagy volt: mondjuk egy 5Ft-os alig fér bele a képmezőbe.

Videókamerához is használható.

Százbolha
(Budapest)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!