|
|
|
|
 |
apca
2005-01-24 09:54:29
|
759
|
A nagyítás változása meg szerintem a Pitagorasz-tétel segítségével lehetséges, vagy nem.
Tud segít valaki??
Nagyítás, (kicsinyítés) =k/t=K/T, ahol
k->képtávolság
t->tárgytávolság
K->képnagyság
T->tárgynagyság |
|
 |
agyarka
2003-02-07 20:20:55
|
93
|
Papaguja
Bocs, most látom itt feljebb ua. írtad, csak átcsoportosítva.
A nagyítás azaza fényképezési arány:
Béta= K/T
Képnagység/ Tárgynagyság
|
|
A hozzászólás:
 |
papugaja
2003-02-06 11:02:09
|
88
|
Van ugye az, hogy f=t*k/(t+k), ahol
f: optika gyújtótávolsága
t: tárgytávolság
k: képtávolság
Ezzel elvileg meghatározható a tárgytávolság változása közgyűrű beiktatásával, de tudni kellene a fő fókuszpont helyét. A nagyítás változása meg szerintem a Pitagorasz-tétel segítségével lehetséges, vagy nem.
Tud segít valaki?? |
|
Előzmény:
 |
hirzel
2003-02-06 09:54:24
|
84
|
Bocsesz: a 68 mm változás a közgyűrűre vonatkozik. Tehát eg 90mm-es obi közelképe 1:1 leképezésről mennyire változik 68 mm közgyűrűvel. Az obi min. tárgytávolsága kb 30 cm, ha ez 23-ra változik, az mekkora nagyítást jelenthet?
Lee
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|