|
|
|
|
 |
papugaja
2003-02-06 11:02:09
|
88
|
Van ugye az, hogy f=t*k/(t+k), ahol
f: optika gyújtótávolsága
t: tárgytávolság
k: képtávolság
Ezzel elvileg meghatározható a tárgytávolság változása közgyűrű beiktatásával, de tudni kellene a fő fókuszpont helyét. A nagyítás változása meg szerintem a Pitagorasz-tétel segítségével lehetséges, vagy nem.
Tud segít valaki?? |
|
A hozzászólás:
 |
hirzel
2003-02-06 09:54:24
|
84
|
Bocsesz: a 68 mm változás a közgyűrűre vonatkozik. Tehát eg 90mm-es obi közelképe 1:1 leképezésről mennyire változik 68 mm közgyűrűvel. Az obi min. tárgytávolsága kb 30 cm, ha ez 23-ra változik, az mekkora nagyítást jelenthet?
Lee
|
|
Előzmény:
 |
hirzel
2003-02-06 09:45:20
|
83
|
Hi papugaja!
A táblázattal találkoztam már én is, de helyből nem az 50-en hanem inkább 100 mm körüli gyújtótávolságban gondolkodom (szerintem több dologra használható az obi), már más a számítás alapja, kisebb változást okoz a leképezésben akár 68 mm változás is.
A Soós-nál láttam korábban a Sigma 90-es makróját, de az is csak 1:2-t tud, nekem az kevés.
Egyáltalán gyártanak olyan obit, ami az 1:1-nél nagyobb leképezést tud alapban?
Lee |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|