Keresés

Részletes keresés

hirzel Creative Commons License 2003-02-06 08:43:20 80
Hai puffin!
Nagyon szívesen igénybe venném a "forrás"-odat legalább az említett kétszerező ügyében, ha megoldható... a többit emilban.
Thx: Lee
A hozzászólás:
puffin Creative Commons License 2003-02-06 08:29:14 79
a szigma 2.8/105 jó választás. én az 50-es sigmámat cseréltem le (szintén 1:1-es makro, ex sorozat). ez a kis alap-makro csodálatosan rajzolt, hátránya volt viszont az, hogy "too-close", azaz szinte bele kellett nyomni a témába. aztán vaciláltam sigma 105 vagy tamron 90...végül is a tamron maradt, de különbség nem hiszem hogy lenne.
tipp.
nekem a tamront egy srác csili-vili, dobozban, garival behozta 115 ezerért, itthon 180 magasságában van. tudott volna sigmát is hozni, még olcsóbban (110)...
használt piacon is rá lehet bukkanni egy-egy jó makróra...
üdv.
puffin
p.s. ugyanez a forrás egyidejűleg hozott kenko pro300-as kétszerezőt, új, tokkal-vonóval szinte féláron (30-35 ezerét, az itthoni 75-80 ezer helyett).
Előzmény:
hirzel Creative Commons License 2003-02-06 07:59:03 78
Hai puffin!
Valsz igazad van a képminőséggel kapcsolatban, bizonyos mértékig elméleti volt a kérdés, hisz a cél egy rendes makro objektív (+ kieg. cucc) beszerzése, de csak most kezdtem lottózni :-) Egyenlőre nem cél a National Geographic fotósaival versenyezni, csak próbálgatom magam meg a gép, obi tudását. Mivel telekétszerezőt mindenképp akartam venni, ez csak egy plusz lehetőség, a'szem annak örülnék, ha összejönne valami normális fényerejű fix makro obi (pl: Sigma 105/2,8 , azzal már láttam gyönyörű hernyókat, stb...), de addig is... Gondolkodtam olyanban is, h valami használt manuál objektívet vegyek meg hozzá bajonett átalakítót, de hol és milyet?
Petyus: telekonverter, a váz és az obi közé kell tenni és a szorzójának (1,4x, 1,7x , 2x) megfelelő mértékkel megnöveli a telék gyújtótávját. Tehát a 300-as teléből 600-ast csinál. Hátránya, h azonos mértékű (1,4 1,7 2) fényértékkel sötétebb lesz a kép, ezért csak nagy fényerejű obikhoz ajánlják. Viszont sokkal olcsóbb, mint egy nagy tele.
Lee

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!