MuTeR, ez egyrészt igaz, másrészt viszont hadd említsek egy-két érdekes dolgot, kivételesen most nem az eladó lesz a szemét, hanem a vevő a hülye...
Ahova mi költöztünk, az első ütemeseknek, akik egy éve beköltöztek, a mai napig nem fizettek kötbért, mi a másodikban viszont semmit se tudtunk erről. A rossz hír sajnos nem terjedt elég gyorsan. Szerencsére időben megtudtuk, de az csak a véletlennek köszönhető.
Az első ütemet nagyon sok helyen elcseszerintették, mi soha semmit nem hallottunk róla. Az üzletkötőnél minden halvány rózsaszín fényben dereng, de a valóság más...
A vevők nagy része egyáltalán nem figyelmes, nem alapos a szerződéstől a beköltözésig (hogy stílszerű legyek :-) )
Nem nézik meg a terveket alaposan, aztán beköltözéskor csodálkoznak, hogy nincs ablak a konyhán, hogy a kamra csak 1 m2, satöbbi. Nem járnak ki az építkezésre, csak fizetnek. Másfél perc alatt választanak burkolatot, nem nézve, hogy színben passzol-e, hogy könnyen takarítható-e, hogy csúszik-e, stb. -- épp bent voltam, amikor bejött a leendő lakótárs.
Szóval ilyen szempontból az eladó igenis nyeregben van, 95%-ban azt irat alá, amit akar. |