|
|
|
|
 |
PETYUS
2003-02-04 15:51:17
|
71
|
>Nem marad le a széle, sőt kicsit sem vignettál, ha a megfelelő objektíveket használod. Hogy mi a megfelelő, azt persze nem tudom, ...
Ez így biztos igaz. ;O) |
|
A hozzászólás:
 |
kukonya
2003-02-04 15:49:01
|
69
|
Nem marad le a széle, sőt kicsit sem vignettál, ha a megfelelő objektíveket használod. Hogy mi a megfelelő, azt persze nem tudom, csak egy összeállítást tudok, ami jól működött (érdekes, hogy drágább volt az állvány, ami elég stabil volt hozzá, mint az összes többi cucc)
A tuti működőképes összeállítás a következő: váz, kétszerező (ez opcionális), 4/200 Meyer Orestegor, ezzel szembefordítva egy 1.8/50 Pancolar. Fényerő szempontjából annyit tudok mondani, hogy a telét 22-re blendézve 10sec körül volt jó az expo szabadban árnyékban.
Mostanában viszont egy darab 20mm-es megfordított Flektogonnal játszadozom:
http://mappa.prim.hu/view.prm?uid=73/73aaa77a&fid=301302447&xid=430bb120&filename=8mm.jpg&nick=kukonya80 |
|
Előzmény:
 |
PETYUS
2003-02-04 13:33:47
|
67
|
>két obi szembefordítva (ez talán hülyeség ...
Nem hülyeség. Kihuzat nélkül lehet 1:1 leképezést csinálni. Igaz, hogy a kép szélei lemaradnak, de a közepe jó, ugyanis mindkét optika "végtelen üzemmódban" dolgozik, ahol leginkább ki vannak korrigálva a lencsehibák. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|