Keresés

Részletes keresés

Látó Szög Creative Commons License 2003-02-12 19:04:26 114
Hirzel, most láttam a kérdésed a 70-300-as Sigma (nekem 70-300 APO van) és a telekonv kapcsolatáról. Mielött belevágsz, teszteld le a működést, mert a Sigma honlapja szerint a saját telekonverterük sem használható sem az APO-, sem a DL-kiadással. Az indoklás szerint az objektív és a konverter lencséi bizonyos zoom-álláskor összeérnek.
PETYUS Creative Commons License 2003-02-04 12:45:52 64
>Ha teszek az obi és a gép közé egy 2x telekonvertert, ...

Mit? Hova? Ilyen is van?

szega Creative Commons License 2003-02-04 09:15:42 62
Marad az eredeti, azaz a leképezés 1:1-re nő. Viszont a fényerő a felére csökken, a képminőség is romlik...
A hozzászólás:
hirzel Creative Commons License 2003-02-04 08:13:22 61
Hai!
Láma hülye gyerek kérdés: van egy 70-300-as Sigma telém, ami 300-nál 1:2-es leképezésű makrózásra ad lehetőséget. Ha teszek az obi és a gép közé egy 2x telekonvertert, akkor az obi élességállítási tartománya is megduplázódik (magyarán a közelfényképezés 95-ről 190 cm-re nő), vagy marad az eredeti?
Thx:Lee

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!