|
|
 |
Puding 1
2003-02-04 10:58:18
|
583
|
No jólvan...
Biztosan igazad van, hiszen ha mi nem lennénk, valsz lenne más faj, mely környezete, és ezzel önmaga ellen fordul... Igaz ennek evolúcionálisan semmi értelme, és ezért semmilyen más élőlény nem cselekszik így, de persze én látom rosszul a dolgokat. (Talán túl mély nyomokat hagyott benned a Majmok bolygója.) Minden faj alkalmazkodik környezetéhez, csak az ember formázza a saját elképzelései alapján. Igen régóta létezik élet a földön, mi mégis csak a legutolsó pillanatokban jelentünk meg. Felvetődik a kérdés, miszerint az elmúlt párszáz millió évben miért nem alakult már ki hozzánk hasonló "parazita" faj? Biztos van rá magyarázatod (melyet persze meg is tudsz védeni)!
Kérlek vázold! Más...
Amire én "baromságot" mondtam pedig nem ez, hanem az ember közremüködésének elbagatelizálása a kihalások terén. Az evolúciós zsákutcák (mert kétségtelenül vannak) pár millió (de legalább pár százezer) év alatt halnak ki, de semmiképpen nem néhány száz alatt! Az persze megint más kérdés, hogy némelyik faj mitől van/volt kihalásra ítélve... A vándorgalambok, az erszényes farkasok, az óriás alkák stb. a levadászás áldozatai lettek, és nem mellékvágányok voltak. Persze úgy is fel lehet fogni, nyamvadtak voltak, mert nem bírták a "teremtés koronájának" villámló botját! Azt tudom csak ajánlani, álíts fel aránypárokat! Nézd meg hány élőlény pusztult ki, és mennyi idő alatt az ember segedelmével, majd ezt vesd össze a föld korábbi kihalásaival. (Mondjuk, a dinók tömeges eltünését nem kell belevenni, mert ugye az katasztrófa, és nem evolúciós zsákutca volt.) Az így kapott eredmény után nyilatkozz! A sérelmedért pedig elnézésed kérem, megnyilvánulásom nem megalázónak szántam.
Béke veled! |
|
A hozzászólás:
 |
Boarhunter
2003-02-04 00:35:26
|
580
|
Kedves barátom!
Én is csak most olvastam megtisztelő soraidat, ezért késtem ennyit a reagálással.
Azért, ha már ilyen kedvesen lebaromságoztad a mondanivalómat, talán kifejthetnéd kissé bővebben, minek köszönhetem eme kedveskedő jelzőt. Tartok tőle, fogalmad sincs, hogy mit is akartam írni, vagy egyszerűen csak félreértetted, Mindenesetre meglehetős nagyképűség lenne részedről azt állítani, hogy te százszázalékosan tisztában vagy vele, hol tartana most a föld, ha nem jelenik meg az önmagát nagyképűen Homo Sapiensnek nevező önpusztító kétlábú. Nekem az a véleményem, hogy ez a szerepkör kiadó lett volna másnak, és lett is volna rá jelentkező, neked az a véleményed hogy nem. Istenem, nem vagyunk egyformák. De ezért lebaromságozni a másik mondandóját elég udvariatlan dolog.
Az ultrazöldes témakörben egyetértünk. Mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit eszik, mivel takarózik és mit húz magára. Ha ezzel kérkedik, önmagát minősíti. Ha viszont lekezelően nyilatkozik másokról, önmagát fennsőbbrendűnek hírdeti és az egészet megtetézi némi erőszakkal, hát...akkor jól pofán kell vágni. Nem az objektív alapon érvelőkkel, hanem a zavaros érzelmi alapon okoskodókkal van a gond.
Üdv!
Boar |
|
Előzmény:
 |
Puding 1
2003-01-19 13:59:39
|
565
|
Boarhunter: Tudom, kicsit elkéstem a hozzászólással, de én csak most olvastam...
Bődületes baromságot mondtál... Nem kéne a párszáz millió év alatt történt kihalásokat, összehasonlítani, emberi fajunk kialakulásának párezer évével! Szal, a letünt fajok számát nem darabra, hanem az adott időszak hosszával kialakult arányokra alapozva kéne mérni... Ebből a szempontbol az elmúlt 100 év igen kimagasló eredményeket ért el. Fölösleges az evolúciós mellékvágányok firtatásával védeni, ezt az Istent játszó, öntelt, egoista emberiséget!
Az "ultrazöldeknek" pedig...
Lemerném fogadni, hogy okoskodásuk ellenére többségük autóval jár, így radikalizmusok csupán a "mindenáron kardoskodni akarok" kategoriába tartozik. A lelkiismereti vegetárianizmusról itt csak annyit: a növények is élőlények. Az ők élethez való jogaikat senki nem firtatja... Nekik is jópár fajuk pusztult ki az elmúlt időszakban...
Igaz, a saláták nem sivalkodnak mészárlásuk közben... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|