Keresés

Részletes keresés

Laja73 Creative Commons License 2003-02-02 09:10:47 3
ja, furcsa is nekem, hogy "kilökték" a IV. kerületet a város szélére (nagymamám akkor a város utolsó utcájában lakott (Erkel utca) - ma is ugyanott lakik, csak a kerület "kicsit" tovább terjeszkedett azóta)

nyomozni mondjuk nem tudom, mennyire érdemes (lehet, hogy az adattárból kapásból meg lehet mondani, ki is volt a naptár tulajdonosa, hisz megvan a pontos lakcíme is), na meg lehet, hogy ez csak nekem nagy szám

A hozzászólás:
Csokis Creative Commons License 2003-02-02 08:18:41 2
Ha nyomozni akarsz, az jó buli is lehet. Ebben max. annyit tudok segíteni, hogy Budapest első 14 kerülete nagyjából u.a. ma is. És mindig is a VII. kerület volt a pesti zsidóság "központi" lakhelye, nem véletlenül vannak itt a zsinagógák, ill. volt itt a gettó. Kivétel persze a nagypolgárság, amelyik azért inkább a Pasarétet választotta, még ha így utazni is kellett a rabbihoz. :-) (A IV. ker volt Lipótváros és Újlipótváros, az V. Belváros. 1953-ban, Nagy Budapest kialakításakor Belvárost és Lipótvárost összevonták az V-ben, Újlipótvárost meg hozzácsapták a XIII-hoz. Ezért lehetett Újpest új kerületként is a IV.)
Előzmény:
Laja73 Creative Commons License 2003-02-02 08:07:42 1
navégre lenullázta valaki
asszony azt mondja, az nem "lakbér", rendes lakás volt, csak volt HÁZBÉR. hát lehet.
amúgy találtam a telefonkönyvben 3 Mayländert, ebből egy még most is a hetedik kerületben lakik, már ha ez ugyanaz a hetedik kerület (a naptár tulajdonosa az akkori VII. kerületben lakott, amíg 200 pengő volt a fizetése)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!