|
|
 |
Puding 1
2003-02-01 12:00:37
|
577
|
:)))
Én is szivesen ennék tanyán nevelt "biohúst", de valjuk be, erre Bp.-en valymi kevés esélyem van. A nagyüzemi húsgyárakat pedig én is elitélem. Nézegetem az ism.ter. csatornákat, és néha elborzaszt amit a fent nevezett intézményekről mutatnak. Mindezek ellenére nem mondok le a húsevésről, igaz aki nem kér azt nem is tömöm "szalonnyával"! |
|
A hozzászólás:
 |
amarok0
2003-02-01 11:24:18
|
576
|
Puding1,
a fenét se bánt más felvágottas szendvicse!
Én a magam részéről a nagyüzemi állattermelésből nem ennék, ha éhenhalnék se. Nem vagyok vegetariánus, halak meg lőtt madarak bőven evődnek általam.
Barátosném és párja eszelős vega, (még tojást se, nem, nem, soha!), - de ez soha fel nem merül köztünk, mint problema).
A kertem végén, nádas végén legelő van. Fiatal bikákat tenyésztenek, hatalmas területen, párizsinak. Ők természetesen a táplálékláncban táplálékok. DE!!! Addig is napoznak, áznak, futnak, verekednek stb.
|
|
Előzmény:
 |
Puding 1
2003-01-31 10:23:48
|
570
|
Szia CICA!
Itt szokás szerint megint félreértésekbe keveredtünk! Nem ált szándékomban kötözködni, ugyan ahogy elnézem, sikerült egyesseknek a lelkébe gázolnom. Nincs nekem bajom a vegetarianizmussal mindadig, mig az eszerint élő emberek nem néznek le a felvágottas szendvicsem miatt! Szóval...
Minden tiszteletem azoké, akik önmegtartóztatásukat valamilyen meggyőződésből teszik! Nekik legalább - sokakkal szemben - vannak elveik. Baj csak akkor van, ha ezt másokra is rá akarják erőltetni. Azért mert te nem eszel húst, még nem vagy ultrazzöld. Szélsőségessé akkor válik az ember, ha fennen hirdetett igéjét másokra is rá akarja eröltetni. Olyan ez mint az Iszlám. Nem a valással van a baj, hanem a fundamentalista követőivel! (Írhattam volna kereszténységet is, mert az inkvizíció se volt kutya...) Szóval...
Elnézésedet kell kérjem a nem elég egyértelmű fogalmazásért, és ezért nyilvánosan megkövetlek! Én senkit nem itélek meg pusztán táplálkozási szokásai miatt! Én a habzószájú, és gyakorta ténylegesen álszent, tudatlan, önmagukat ultrazöldeknek érző (valójában csak egyszerüen buta) embereket kritizáltam. Egy-egy ilyen fogadatlan prókátor többet árt az ügynek, mint amin száz hozzád hasonló javíthat! A Greenpeace-szel is pont ez a baj! A tagok fele nem meggyőződésből, hanem a buli/balhé kedvéért játszik "aktivistásdit"! Tehát mégegyszer: Bocsánat!
A növényekről pedig...
Én kertész vagyok, ezért talán kicsit elfogult is.:-)
Egyébként érdekes dolog a parabotanika! Tudniillik bizonyos növényfajok tényszerüen kommunikálnak egymással, sőt egyes állatokkal is. Az hogy hangképző szervek híjján, csendben tűrik a "mészárlásukat", nem azt jelenti, ők nem érző lények! :-)
Minden jót! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|