Keresés

Részletes keresés

amarok0 Creative Commons License 2003-02-01 11:24:18 576
Puding1,
a fenét se bánt más felvágottas szendvicse!
Én a magam részéről a nagyüzemi állattermelésből nem ennék, ha éhenhalnék se. Nem vagyok vegetariánus, halak meg lőtt madarak bőven evődnek általam.
Barátosném és párja eszelős vega, (még tojást se, nem, nem, soha!), - de ez soha fel nem merül köztünk, mint problema).

A kertem végén, nádas végén legelő van. Fiatal bikákat tenyésztenek, hatalmas területen, párizsinak. Ők természetesen a táplálékláncban táplálékok. DE!!! Addig is napoznak, áznak, futnak, verekednek stb.

A hozzászólás:
Puding 1 Creative Commons License 2003-01-31 10:23:48 570
Szia CICA!

Itt szokás szerint megint félreértésekbe keveredtünk! Nem ált szándékomban kötözködni, ugyan ahogy elnézem, sikerült egyesseknek a lelkébe gázolnom. Nincs nekem bajom a vegetarianizmussal mindadig, mig az eszerint élő emberek nem néznek le a felvágottas szendvicsem miatt! Szóval...
Minden tiszteletem azoké, akik önmegtartóztatásukat valamilyen meggyőződésből teszik! Nekik legalább - sokakkal szemben - vannak elveik. Baj csak akkor van, ha ezt másokra is rá akarják erőltetni. Azért mert te nem eszel húst, még nem vagy ultrazzöld. Szélsőségessé akkor válik az ember, ha fennen hirdetett igéjét másokra is rá akarja eröltetni. Olyan ez mint az Iszlám. Nem a valással van a baj, hanem a fundamentalista követőivel! (Írhattam volna kereszténységet is, mert az inkvizíció se volt kutya...) Szóval...
Elnézésedet kell kérjem a nem elég egyértelmű fogalmazásért, és ezért nyilvánosan megkövetlek! Én senkit nem itélek meg pusztán táplálkozási szokásai miatt! Én a habzószájú, és gyakorta ténylegesen álszent, tudatlan, önmagukat ultrazöldeknek érző (valójában csak egyszerüen buta) embereket kritizáltam. Egy-egy ilyen fogadatlan prókátor többet árt az ügynek, mint amin száz hozzád hasonló javíthat! A Greenpeace-szel is pont ez a baj! A tagok fele nem meggyőződésből, hanem a buli/balhé kedvéért játszik "aktivistásdit"! Tehát mégegyszer: Bocsánat!

A növényekről pedig...
Én kertész vagyok, ezért talán kicsit elfogult is.:-)
Egyébként érdekes dolog a parabotanika! Tudniillik bizonyos növényfajok tényszerüen kommunikálnak egymással, sőt egyes állatokkal is. Az hogy hangképző szervek híjján, csendben tűrik a "mészárlásukat", nem azt jelenti, ők nem érző lények! :-)

Minden jót!

Előzmény:
CICA Creative Commons License 2003-01-31 00:45:58 567
Puding: én ultrazöld vagyok, de kocsink nincs... jogsim sem. :))) (szívok is rendesen miatta néha és ma is, amikor a frissen műtött hányós macskával fél órát vártam a buszra a hidegben, majd másik fél órát zötykölődtem rajta úgy, hogy minden kátyúnál szerencsétlen állat beverte a fejét a szállítóbox tetejébe... hát erősen elgondolkodtam, hogy vajon a sok benzinárból mire költötték az útadót...)

A salátáról meg úgy gondolom, hogy amíg a pránán élés nem megy, addig még mindig jobb, mint a hús. A saláta nyilván nem ezt gondolja, de szerintem vannak fokozatok. A disznót nem vágnám le a saját kezemmel; a salátát viszont bármikor felszedem, ha kell. Ezen kívül az állatokkal, mint szenvedni, érezni és emlékezni képes lényekkel én nagyobb empátiát érzek, mint egy sárgarépával. Szerintem azért a lepottyanó alma nem egy kategória egy egész életében sanyargatott, napfény és szabad levegő nélkül felnőtt, agyonkínzott, hormonokkal teletömött, kamionba zsúfolt, vágóhídra felrángatott majd levágott állattal.
És soha nem értem meg, hogy miért fáj valakinek, és miért irritál annyira bárkit is, ha én nem eszem meg a húst és miért van mindig olyan ember, aki bárkibe képes belekötni, aki egy kicsit is megpróbál úgy élni, hogy az a környezetének és ezáltal neki is jobb legyen.

Hihetetlen, milyen indulatokat tud kiváltani az, ha az ember egy kicsit zöldebbnek érzi magát az átlagnál és bár nem próbálja a saját életmódját senkire ráerőltetni, mégis úton-útfélen lehordják mindennek és ha pl. megtudják, hogy nem eszik húst, rögötn azzal kezdik, hogy persze, biztos otthon stikába nyakalja a szalonnát, bundát hord és a sarki közértbe is kocsival jár... Soha nem fogom megérteni ezt a hihetetlen nagy gyűlöletet, ami néhány emberből árad azok iránt, akik a saját életüket egy kicsit zöldebben próbálják élni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!