Keresés

Részletes keresés

Vegetable Creative Commons License 2003-01-31 06:02:44 569
Izé... magának olyat=magának olyan kaját :o)
A hozzászólás:
Vegetable Creative Commons License 2003-01-31 06:01:36 568
Nekem azzal nincs bajom, hogy valaki szalonnán él vagy salátán, amugy se eszem nagyon hust - egy normál ember egy hétvégén eszik annyit, mint én 1-2 hónap alatt -, ellenben imádom a tejtermékeket, én azt nem szeretem, ha valaki tulfanatizálja magát :( Szóval lefujjolja azokat, akik mondjuk sajtot merészelnek tenni a vajas kenyerükre, mert az undoritó fehérje, vagy pont azért, mert azzal a szarral szennyezik valami finom felvágott helyett :( Mindenfajta étkezési dolog szerintem ott jut el a határig, amig csak az illetőre hat. Most hagyjuk az étterem/szálloda szitut, nem ez az alap.
Ismerek olyat, akinek a szervezete már nem birja az állati fehérjét, ugy elszokott tőle, hozott nekünk mindenféleegészséges édességet (a méztől és gyümitől volt édes, cukrot se használ), amit megkóstolhattunk, meg magának olyat, amit bir a gyomra, csapvizet iszogatott hozzá - és semmi megjegyzése se volt arra, hogy a többség alkoholt vagy üditőt ivott valami husos étellel, egyedül a véres marhát evőnek mondta, hogy azért a kergemarha kor ideje alatt jobban járna, ha átsüttetné, nehogy peche legyen. Ugyanő a margarinos, sajtos felvágottas zsömléből faxni nélkül kiszedte a sajtot és felvágottat, maradt a margarin és zöldség, és odaadta valakinek. Ezzel nincs is bajom, mindenkinek a maga dolga.
De ha mindenki kajál, és közben kitaglalja, hogy melyik husétel miért undoritó, milyen káros anyagok vannak az üditőben és sörben, közben ugyanezt ette volna, na akkor már nem tolerálható szokás, hanem idegesitő mániákus lett volna...

Nekem valahol zöldéknél is itt a határ. Amig kifejtik a médiában, hogy a városban miért fölösleges bundát, és normál esetben bőrt hordani, tiltakoznak ellene és ők maguk nem hordanak se szört, se bőrt, nem érdekel. Ha felhasitják a bőrülést, lefujják valakinek az esetleg nagy nehezen összespórolt bundáját vagy börkabátják, akkor nem tolerálhatók. Pláne, mivel nem tudhatják 100%ban, hogy az illető nem most jött-e vendégségbe mondjuk nagyon északról, vagy akár Szibériából, és igenis létkérdés számára a szörme, vagy éppen motoros, akinek a bőrruha mellesleg védőfelszerelés is... Ha ugyanezt az illető bőrcipőben követi el, akkor egy nyakazást is megérdemel...

Szóval én roppant toleráns vagyok, de ha más akarja az én életemet megszabni, azt nem tudom tolerálni! (egyébként a melegekkel is igy vagyok: nem zavarnak, amig mondjuk egy lezbi csaj nem kezd drasztikusan piszkálni vele, akkor akár le is ütöm, csak hagyjon már békén! pont ezért nem érdekelnek a transzvesztiták, transzszexuálisak, mert tuti nem engem piszkálnak vele, és még folytathatnám a sort)

Előzmény:
CICA Creative Commons License 2003-01-31 00:45:58 567
Puding: én ultrazöld vagyok, de kocsink nincs... jogsim sem. :))) (szívok is rendesen miatta néha és ma is, amikor a frissen műtött hányós macskával fél órát vártam a buszra a hidegben, majd másik fél órát zötykölődtem rajta úgy, hogy minden kátyúnál szerencsétlen állat beverte a fejét a szállítóbox tetejébe... hát erősen elgondolkodtam, hogy vajon a sok benzinárból mire költötték az útadót...)

A salátáról meg úgy gondolom, hogy amíg a pránán élés nem megy, addig még mindig jobb, mint a hús. A saláta nyilván nem ezt gondolja, de szerintem vannak fokozatok. A disznót nem vágnám le a saját kezemmel; a salátát viszont bármikor felszedem, ha kell. Ezen kívül az állatokkal, mint szenvedni, érezni és emlékezni képes lényekkel én nagyobb empátiát érzek, mint egy sárgarépával. Szerintem azért a lepottyanó alma nem egy kategória egy egész életében sanyargatott, napfény és szabad levegő nélkül felnőtt, agyonkínzott, hormonokkal teletömött, kamionba zsúfolt, vágóhídra felrángatott majd levágott állattal.
És soha nem értem meg, hogy miért fáj valakinek, és miért irritál annyira bárkit is, ha én nem eszem meg a húst és miért van mindig olyan ember, aki bárkibe képes belekötni, aki egy kicsit is megpróbál úgy élni, hogy az a környezetének és ezáltal neki is jobb legyen.

Hihetetlen, milyen indulatokat tud kiváltani az, ha az ember egy kicsit zöldebbnek érzi magát az átlagnál és bár nem próbálja a saját életmódját senkire ráerőltetni, mégis úton-útfélen lehordják mindennek és ha pl. megtudják, hogy nem eszik húst, rögötn azzal kezdik, hogy persze, biztos otthon stikába nyakalja a szalonnát, bundát hord és a sarki közértbe is kocsival jár... Soha nem fogom megérteni ezt a hihetetlen nagy gyűlöletet, ami néhány emberből árad azok iránt, akik a saját életüket egy kicsit zöldebben próbálják élni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!