Keresés

Részletes keresés

út-törő Creative Commons License 2003-01-30 13:31:37 1
A garázsajtó nem az épület külső teherhordó falában van, a garázsajtó panelja statikailag "különálló". Vagyis csak annak az egy panelnak (forditott U betü) a teherhordó képességét kell vizsgálni és nem az egész házét.
Ennek bizonyitására szolgál a számtalan, már elvégzett garázsajtó szélesités, amelyeket mind-mind statikai vizsgálat előzött meg.
Olyan valakit keresek, akinek a garázsát már szélesitették és segiteni tud (tanáccsal), az adminisztrációt illetően is.

Megjegyzem a teherhordó falak bármilyem megbontása tényleg nagyon veszélyes...

A hozzászólás:
Karl May Creative Commons License 2003-01-30 02:00:47 0
Nem hiszem, hogy az épület külső teherhordó falában lévő garázsajtót szélesíteni lehetne. Ennyi erővel a belső teherhordó falakban lévő ajtókat is szélesíthetnéd, új ablakokat nyithatnál, a végén meg összedőlne a ház.
Azért kérdezz meg egy statikust, önkormányzati engedélyre is szükséged lesz, mert a ház homlokzatát érintő változásról van szó.

Én mindenesetre teljesen berágnék, ha valaki tönkretenné a ház közös homlokzatát egy garázsajtó szélesítése miatt.

Előzmény:
út-törő Creative Commons License 2003-01-27 17:45:46 -
Hali,

Szélesitette már valaki az amúgy skoda-trabant méretűre tervezett lakótelepi panel garázsajtaját?
Megköszönném, ha megosztaná velem a tapasztalatait.
-Statikus terv?
-Betonvágás?
-Önkormányzati engedély?
üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!