Keresés

Részletes keresés

amarok0 Creative Commons License 2002-12-18 12:31:19 564
Igy van, CICC,
ebben az értelemben én is!
A világ legjobb állattörténet-irója (Seton Thomson, E.) is ugy kezdte, hogy egy meghajkurászott vadászaton elértek egy szarvastehenet, s mikor leszurták, ő látta a szemét, és megérinthette a gyönyörü, selymesszörü nyakát... Ettől kezdve ő még festeni is azért tanult, hogy az állatokról fessen, és egy párizsi kiállitásra készitett képe hatalmas botrányokat kavart: annyira sikerült neki a farkasok szemszögéből megfesteni a rájuk vadászó és haza sose tért vadász kunyhóját és környékét.
Én akkor "zöldültem meg", amikor gyerekkoromban láttam, hogy egy vágóhidra vert tehenet: lógott a méhe, a hátsó felét teljes szeges bakancsa erejéből rugdosta a kisérő, a tehén negyedórákig bőgött, néha össze-összeesett, nem érte el a vágóhidat, természetesen elpusztult. Én meg igy lettem - én.
mestska Creative Commons License 2002-12-18 11:48:19 561
tudod ehhez nem kell szuperződnek lenni, ez szerintem természetes kellene hogy legyen...:(((
Boarhunter Creative Commons License 2002-12-18 11:42:15 559
Nagyrészt igazad van, de leb@szással nehéz nevelni. Mondjuk az 50 nyércből készült bunda miben különbözik a fél marhából készült bőrdzsekitől vagy 50 elfogyasztott grillcsirkétől?
Boarhunter
A hozzászólás:
CICA Creative Commons License 2002-12-18 11:31:20 557
akkor én szuperződ vagyok! :)))
Szerintem igenis, legyen bűntudata annak, aki 50 nercből készült bundában rohangál, igenis legyen bűntudata annak, aki a kifolyt elemet a háztartási szemétbe dobja és igenis, legyen már bűntudata annak, aki agyonveri a macskája kölykeit, vagy ne adj isten kibodja mínusz 20 fokban az utcára őket...
Ha már ezek törvényileg nem tiltott, vagy tiltott, de nem ellenőrzött dolgok, akkor legalább egy kis bűntudata legyen neki....
Előzmény:
amarok0 Creative Commons License 2002-12-18 11:17:45 556
Valószinüleg igazad van, de ez az itt és ma élőknek nem vigasz.
Zöldék büntudatkeltése is inkább ront a helyzeten, de ki a fenének kell ma józan oktatás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!