|
|
|
|
 |
Puding 1
2003-01-19 13:59:39
|
565
|
Boarhunter: Tudom, kicsit elkéstem a hozzászólással, de én csak most olvastam...
Bődületes baromságot mondtál... Nem kéne a párszáz millió év alatt történt kihalásokat, összehasonlítani, emberi fajunk kialakulásának párezer évével! Szal, a letünt fajok számát nem darabra, hanem az adott időszak hosszával kialakult arányokra alapozva kéne mérni... Ebből a szempontbol az elmúlt 100 év igen kimagasló eredményeket ért el. Fölösleges az evolúciós mellékvágányok firtatásával védeni, ezt az Istent játszó, öntelt, egoista emberiséget!
Az "ultrazöldeknek" pedig...
Lemerném fogadni, hogy okoskodásuk ellenére többségük autóval jár, így radikalizmusok csupán a "mindenáron kardoskodni akarok" kategoriába tartozik. A lelkiismereti vegetárianizmusról itt csak annyit: a növények is élőlények. Az ők élethez való jogaikat senki nem firtatja... Nekik is jópár fajuk pusztult ki az elmúlt időszakban...
Igaz, a saláták nem sivalkodnak mészárlásuk közben... |
|
 |
Rianna
2002-12-18 12:15:32
|
562
|
| Lehetséges, de én, te, mi és későbbiekben gyerekeink és unokáink ebben a környezetben kénytelenek élni... Tán nem árt néha egy kis önkritika. Ha már észt kaptunk az evolúciótól! :) |
|
 |
amarok0
2002-12-18 11:17:45
|
556
|
Valószinüleg igazad van, de ez az itt és ma élőknek nem vigasz.
Zöldék büntudatkeltése is inkább ront a helyzeten, de ki a fenének kell ma józan oktatás? |
|
A hozzászólás:
 |
Boarhunter
2002-12-18 02:05:23
|
555
|
Gondolod, ha mi nem lennénk, nem alakult volna ki valami más, ugyanilyen káros?
Pont ezért vesztenek el sok támogatót a zöldmozgalmak, mert elsőszámú közellenségként kezelik saját fajukat és tevékenységüket a józan hangú oktatás helyett a bűntudatkeltés jellemzi. A befolyásolható korosztályokra persze így is lehet hatni, de öntudatra ébredésük után elfordulnak az általatok hirdetett igétől.
Nem hiszem, hogy az emberi faj egy evolúciós tévedés lenne. Valszeg próbaidősek vagyunk a földön, de ez a többi fajra is vonatkozik.
Az evolúció során sokkal több faj halt ki vagy alakult át az ember megjelenése előtt mint azóta.
És ha egyszer elpusztulunk-és velünk együtt a jelenlegi élővilág nagy része- valószínüleg jönni fog utánunk egy másik hasonszőrű evolúciós végtermék és kezdődik minden előről. |
|
Előzmény:
 |
Rianna
2002-12-07 20:19:18
|
552
|
| Hát igen.. Sokszor az az érzésem, hogy az emberi faj egy világméretű vírusfertőzés a Földön...:( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|