|
|
|
|
 |
old schachterhand
2002-11-28 14:17:31
|
13
|
| A helyzet az, hogy az emberek általában a maguk kis piti szempontjából ítélik meg a dolgokat. Én is így vagyok ezzel. Minthogy budapesti vagyok, őszintén szólva nem vesz erőt rajtam rettentő szorongás, ha a kaposvári közlekedési vállalat likviditási gondjairól hallok. Sajnálom őket, persze, de ennyi. Te viszont nyilván vidéki vagy, felháborodásod, aggodalmad tehát jogos és érthető. |
|
A hozzászólás:
 |
ipari tusko
2002-11-28 14:10:18
|
10
|
Hát...valahogy meg kell hálálni a szavazóik bizalmát...
Meg ugye a demszkíj zsarolásának sem lehet ellenállni, ha már az volt a szlogen, hogy most aztán minden pénzt mekkap a főváros, mera' kormány mosma' támogatja....
off: csak nevrokon:D |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2002-11-28 13:26:02
|
-
|
Hogy is van ez?
http://index.hu/politika/belfold/villa1128/
[...]Közben a fővárosi fejlesztési terveket megirigyelve öt vidéki nagyváros kér a budapestivel azonos elbírálást a kormánytól - értesült a Népszava. A kormányzatnak azt a döntését kifogásolják, miszerint az állam átvállalja a BKV 33 milliárd forintos hiteltartozását és visszatérítendő támogatását a csődközeli helyzet felszámolása érdekében, de a vidéki közlekedési vállalatokét nem.
Az öt nagyvárosban ugyancsak önkormányzati tulajdonban működik a közlekedési vállalat, ezért közös indítványban szorgalmazzák a fejlesztési célú hitelek állami kiváltását. Toller László pécsi polgármester, MSZP-s parlamenti képviselő sajtónyilatkozata szerint Pécs, Debrecen, Szeged, Miskolc és Győr közös indítványa mintegy ötmilliárd forint forrásigényű lesz.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|