Keresés

Részletes keresés

htb Creative Commons License 2002-11-22 11:46:57 1
Köszönöm, Alice! Pár nap múlva már okosabb leszek, további vizsgálati eredményeket is kapok.
A hozzászólás:
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002-11-21 20:45:38 0
Sajnos nem vagyok orvos, így nem segíthetek, de túl nagy baj nem lehet, mivel a normális tartománytól csak kicsit tér el a két lelet, a vizeletbeli üledék pedig szvsz. nem lehet túl nagy baj - talán egy kis hólyaghurut, ilyesmi. Akkor van baj, ha a vizeletben sok a fehérvérsejt, mert az azt jelenti gennyes, és valahol gyulladás van (vese, hólyag, hugycső).

Talán megnyugtat, hogy nincs az a laborlelet, amiben ne lenne 3-4 csillaggal megjelölt adat, ami kissé eltér a normális tartománytól.

Előzmény:
htb Creative Commons License 2002-11-21 18:16:51 -
Tudom, ez nem az orvosi rendelő, de hátha tud valaki segíteni. Ma kaptam kézhez a laborleletemet, a dokimat viszont csak a jövő héten érem el. Van egy-két adat, amelynek megfejtésében szeretnék segítséget kérni:

Vizeletnél:
- üledék laphámsejt: zsúfolva

Vérvizsgálat:
- Eosinophyl: 4,9 % (1-4-ig normális)
- Lymphocyta: 22,6 % (25-45-ig normális).

Előre is köszönöma hozzáértők fáradozását!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!