Keresés

Részletes keresés

bonca Creative Commons License 2002-11-27 15:18:20 12
a mi cicánknak is macskaleukózisa volt...ezt valóban vérvizsgálattal igazolták...először nem sokkal bíztattak, de aztán szólt az állatorvos, hogy most olvasott egy gyógyszerről, amit még nem sokan próbáltak Magyarországon, de reménytkeltő eredményeket mutat...valami birkaszérumos izé volt, amit kúraszerűen kellett beadni neki injekcióban...kb 10 alkalommal...nem kevés költséggel járt, de a mi cicánknak adott még pár évet...amikor étvágytalan, levert volt, akkor kapott ugyan mellékvesekérges szurit is, amivel 5-6 napra összeszedte magát, de azt se ajánlják huzamosabb ideig...túlpörgeti a szervezetét...meg persze vitaminokat is nyomtak bele...ha még aktuális, rákérdezhetek pontosan erre a birkaszérumra...
meg mikor már ott tartottunk, hogy a cicának húsmentes diétát rendeltek a veseelégtelensége miatt és vettem a 600 Ft-os húsmentes húsízű spéci konzerveket, csak akkor láttam egy hirdetésen, hogy létezik megelőző védőoltás a leukózisra...a mi kandúr macskánk sokat csavargott, nagy valséggel a környékünkön bármely másik macska éppúgy ki van téve a fertőzésnek...ha lehet, inkább előzzétek meg a bajt...
LAJKA Creative Commons License 2002-11-18 12:29:38 9
Nekünk felnőttkörban derült ki, egy hónapig volt rosszul, azóta, 3 éve már, teljesen jól megvan. Az állatorvosin kikúrálták, aztán vitaminokat kap rendszeresen, ha jól emlékszem, Calopet-et. Ki volt az orvosa az egyetemen?
szarvasmarha Creative Commons License 2002-11-13 19:03:53 8
Azért valamit lécci írjál már a cicussal kapcsolatos fejleményekről!
TopCat Creative Commons License 2002-11-12 18:18:07 5
Szia Butter, a http://www.extra.hu/mokusfalvi/egeszseg/fip.htm címen találsz egy cikket, ami ugyan a FIP-ről szól, de a végén ott van egy doktorbácsi elérhetősége, akinek talán a legnagyobb tapasztalata van a macskák fertőző betegségei terén! Sok sikert!
Wet RinR Creative Commons License 2002-11-12 10:09:01 3
Butter! Ragaszkodj a vérvizsgálathoz (FeLV-teszt és vérkép), mert csak az támasztja alá a diagnózist! Enélkül csak próbálkozni lehet. 3 hónapos macskánál nagyon ritkán fordul elő ez a betegség, ha tényleg az, akkor más virusos betegség is lehet a háttérben (FIV,FIP). HA kombinált a fertőzés, akkor valószínűleg rövid időn belül elpusztul, de egyéb esetekben immunerősítéssel (Béres-Minera, Vetri-DMG), többszöri féregtelenítéssel és megfelelő antibiotikum és vitamin-kúrával tünetmentessé tehető a macskád. Attól nem kell félned, hogy a vírus benne marad, hiszen a fertőzött állatok csak kb 10%-a betegszik meg, a többi tünetmentes hordozója csak a vírusnak. Zsolt
szarvasmarha Creative Commons License 2002-11-11 23:17:33 2
Kedves Butter!

A google keresőbe ha beütöd a macska leukózist elég sok adatot találhtatsz erről a betegségről.
Azt tudom hogy ha több cicád van akkor sajnos ők is megkaphatják ugyanezt.
Azt is tudom hogy a laborvizsgálat igen költséges,viszont az immunrendszer állapota szerint hol kimutatja hol nem .
Holnap ha gondolod még utána nézek bővebben.
Azt is tudom hogy sok cica elélhet ezzel évekig is.

Üdv:szm.

Antisystem Creative Commons License 2002-11-11 22:32:53 1
Az előbb a 0-zás megtörtént, akkor komolyan:
Sajnos a macskaleukózis nem éppen a legszerencsésebb kórjóslatú betegség. Azért tapasztalat szerint a cicák elég hosszú ideig normális életminőségben életben tarthatók ma már.
Gazdai minőségedben mindenképpen javasolom a teljesértékű és vitamindús táplálást, és az immunerősítő anyagok nyujtását. (Béres csepp, A-vitamin, ilyesmi.)
Az állatorvostól meg azt kérdezd meg, hogy mi a véleménye a Baypamun-ról, az a fertőzöttség bizonyos szakaszában használhat. Az Interferonról kis adagban szintén ezt állítja több külföldi irodalom.

ÜdV

Antisystem Creative Commons License 2002-11-11 22:23:52 0
Szia Butter!

Eddig 0 leukózisos cicám volt, csak FIP-es.

ÜdV

A hozzászólás:
Butter Creative Commons License 2002-11-11 15:17:42 -
Sziasztok !

A 3 hónapos cicánk levert lett, nem evett, belázasodott. Elvittük az Állat...egyetemre, ahol kapott sokszor antibiotikumot, 3
orvos is kezelte. Végül, tegnap azt mondták, hogy val.szeg leukózisos. Vérképet nem csináltak, mert azt mondták, hogy a tünetek elég egyértelműek (nyirokcsomó, láz, stb-stb). El kell fogadnom, hogy vagy meggyógyul vagy nem, de a vírus mindig bennemarad. KINEK VOLT MÁR A MACSKÁJÁNAK LEUKÓZISA? MIT TETTETEK?
SEGÍTSETEK KÉRLEK!!! NAGYON NEM SZERETNÉM ELVESZÍTENI!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!