|
|
|
|
 |
msmks
2002-11-09 18:54:01
|
157
|
ÉÉRtem! De így csak meghatározott helyen lehet a horizont, nem? Ha túl magasan van, akkor a mezőt is elsötétíti a filter.
A sima szürke szűrők nem alkalmasak erre a feladatra? |
|
A hozzászólás:
 |
hkr
2002-11-09 18:39:56
|
156
|
Átmenetes szűrő: van aki átmeneti szűrőnek mondja. Angolul gradual filter. Ez egy olyan szűrő, ami pl. szürkéből indul és fokozatosan elhalványodik, nagyjából a szűrő közepétől már teljesen átlátszó. Többnyire négszög-alakú és egy szűrőtartót fel kell szerelni a gépre a használatához. Úgy kell beállítani a szűrőt, hogy a szűrő szürkéje az eget sötétítse el, viszont a táj már a szűrő teljesen átlátszó felén legyen. Ezzel csökkenteni lehet az égbolt világosságát, nem ég túl az égbolt, ha pl. a mező korrektül van exponálva. És egyéb drámai hatások elérésére is hasznos lehet. Ha jól tudom, akkor fényértékben határozzák meg, hogy mennyire sötétítse el az eget.
|
|
Előzmény:
 |
msmks
2002-11-06 16:37:03
|
155
|
Mi az az átmenetes szűrő?
Nekem B+W cirkuláris polárom és B+W UV-szűrőm van. Nagyon elégedett vagyok velük. ND-szűrőből mit ajánlotok? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|