|
|
|
|
 |
hkr
2002-11-09 18:39:56
|
156
|
Átmenetes szűrő: van aki átmeneti szűrőnek mondja. Angolul gradual filter. Ez egy olyan szűrő, ami pl. szürkéből indul és fokozatosan elhalványodik, nagyjából a szűrő közepétől már teljesen átlátszó. Többnyire négszög-alakú és egy szűrőtartót fel kell szerelni a gépre a használatához. Úgy kell beállítani a szűrőt, hogy a szűrő szürkéje az eget sötétítse el, viszont a táj már a szűrő teljesen átlátszó felén legyen. Ezzel csökkenteni lehet az égbolt világosságát, nem ég túl az égbolt, ha pl. a mező korrektül van exponálva. És egyéb drámai hatások elérésére is hasznos lehet. Ha jól tudom, akkor fényértékben határozzák meg, hogy mennyire sötétítse el az eget.
|
|
A hozzászólás:
 |
msmks
2002-11-06 16:37:03
|
155
|
Mi az az átmenetes szűrő?
Nekem B+W cirkuláris polárom és B+W UV-szűrőm van. Nagyon elégedett vagyok velük. ND-szűrőből mit ajánlotok? |
|
Előzmény:
 |
hkr
2002-11-06 16:23:16
|
154
|
Hosszabb távon gondolkodom egy átmenetes szűrőn. Hol lehet ilyesmit kapni és mire kell figyelni?
Cirk. polárban nekem Soligor van. Az EVF-en (Fuji S602) néha egy kicsit nehéz megítélni, mikor a legjobb, mert az automatika is állandóan tekergeti a keresőben a fényerőt, meg van késleltetése is a keresőnek, de azért müxik és látványos képeket sikerült csinálnom vele. Általában együtt használom az UV-vel, ami viszont B+W F-PRO. Drágább volt az UV-m, mint a polár. Viszont az UV mindig rajta van a gépen, gondoltam, ennyit megérdemel szegény :-)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|