|
|
|
|
 |
eke
2002-11-05 19:24:58
|
151
|
...más meg felvételezéskor a stúdióban is ezt használja...
a Cokin szűrôit sem aranyért adják
eke |
|
A hozzászólás:
 |
HGyuri
2002-11-05 18:07:41
|
150
|
1. veszel 1 db 39mm-es BÁRMILYEN szutyok óccsó szűrőt
2. kiütöd/szereled az üveget
3. veszel 1-2 db Gepe, vagy hasonló Antinewtonos 6x6 diakeretet (Studioline leértékelés!)
4. Elviszed egy optikushoz, és 500 Ft-ért 3 perc alatt belecsiszolja...
Mi nagyításkor (!) ezt használjuk ;-) |
|
Előzmény:
 |
M6TTL
2002-11-05 16:25:16
|
146
|
Egy kérdésem lenne. Kacérkodom a gondolattal, hogy egy lágyító szűrőt beszerzek, de az igazán minőségi darabok ára (pl. Zeiss Softar I-II., 50 eFt) azért eléggé mellbevágó. Filmes barátaim gyakran alkalmazzák a harisnyás módszert és az objektív (no inkább a szűrők) zsírozását.
Próbálkoztatok már ilyennel? Mik a tapasztalatok?
A zsírozás eléggé brutálisnak tűnik nekem, csak a próba kedvéért nem szívessen gányolnám össze a Leica és B+W szűrőimet, de ha tuti a dolog, akkor kipróbálnám. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|